Chittor Kralı, Singal ülkesine yaptığı bir ziyaret sırasında gördüğü genç prensese aşık olur ve ülkesine dönerken onu da beraberinde götürür.

Efsaneye göre Lotus Kadınları çok güzel, çok zeki ve çok dindar olurlar. Duru güzellikleri ile düşmanlarının bile ilgisini çekerler. 

13. yüzyılda ilerleyen Padmavati, 1540 yılında Malik Muhammet Jayesi tarafından yazılan destansı şiir Padmavaati'nin kurgusal bir hikayesidir. İki güçlü alfa erkeğinin ve ordularının etrafında dönen bir aşk masalı.

Padmavati, güzelliği ile ülke sınırlarında nam salmış Rajput Kraliçesi Padmavati'yi elde etmek için kendi ülkesine savaş açan gözü dönmüş bir kralın hikayesini konu ediyor. Padma, eşine az rastlanır güzellikte, alımlı bir kadındır. Mewar Kralı olan Ratan Singh ile evli olan kraliçenin güzelliği dillere destan olmuştur.

Onun bu destansı güzelliğini merak edenlerden biri de genç Sultan Alaaddin Khilji'dir. Kayınpederini, kayın biraderini ve amcalarını öldürerek tahta çıkan, Khilji Hanedanlığı'nın en acımasız hükümdarlarından biri olarak bilinmektedir. Bu gözü dönmüş genç hükümdar, Mewar Krallığı'na bir Saldırı düzenler. Bu saldırının tek amacı ise görmeyi arzuladığı kraliçedir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları