Bruce Willis, Noel tatilini ayrı olduğu eşiyle geçirmeye Los Angeles'a gelen New York Polis dedektifi John McClane rolünde.

Beceri isteyen heyecan dolu sahneleriyle Zor Ölüm, döneminin en hareketli ve dikkat çeken filmi.

Pop-kültür sinemanın en iyi örneklerinden biri.

Los Angeles'ta teröristler bir binayı gasp ederek insanları rehin alırlar ve savaş ilan ederler ancak bir adam onlardan kaçmanın yolunu bulur: O an görevi başında olmayan bir polis. Yorgundur ve herkesin tek şansıdır.

Zor öl, ha? Söylenecek ne kaldı ki? Ne de olsa bu, 40. yıl dönümünü kutlayacak nostaljik bir film hakkında olunca. Tabii ki öncelikle belirsiz düşünceleri aydınlatmakta fayda var; henüz filmi hiç izlememiş birileri için ayrıntılı bir şekilde toparlamamız gerekirse. Bol hareket ve boş kovan sesleri... Bu kadar ayrıntı yeter. 

Partiye hoş geldiniz...

Ve hikayeye gelecek olursak bir Noel gecesi John McClane, günden güne uzaklaştığı karısı Holly'le arasını düzeltmek için bir sürpriz yapar ve Los Angeles'a gelir. Holly, şirketinin yılbaşı partisi için Nakatomo plazadadır. Ve McClane bu binaya doğru yola çıkmıştır.

John plazaya vardığında kıyafetlerini değiştirmek için bir odaya girer. Bu esnada bir grup Alman terörist binayı kuşatarak içindeki insanları rehin alır. Ellerinden kurtulabilen tek kişi McClane'dir. Şimdi McClane'e düşen görev, içerisinde eşinin de bulunduğu bu kalabalığı kurtarmaktır.

Aksiyon sinemasının en önemli örneklerinden biri sayılan Zor Ölüm, kendisinden sonra çıkan üç devam filmiyle bir seri haline gelmiştir. Bruce Willis'in dünya çapında tanınmasını sağlayan film, Akademi Ödülleri'nde dört kategoride Oscar'a layık görülmüştür. İzlerken seyretmeye doyamayacağınız bir gerilim-aksiyon olan Zor Ölüm, kalbinizi durdurmaya yetecek kadar adrenalin dozu yüksek bir yapımdır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları