Sinema tarihinin en unutulmaz örneklerinden biri olan film, gösterime girdiği dönem oldukça sevilmiş; sonrasında da devam filmleri çekilerek bir seriye dönüştürülmüştür.

Öfkesine hakim olmak isteyen bir çocuğa dövüş sanatları öğreten bir tamircinin hikayesi.

Cilala, parlat...

Daniel ve annesi New Jersey'dan Kaliforniya'ya taşınırken genç çocuk kültür şoku yaşar. Bilinçli üst sınıfın ortasında kendisini yetersiz hisseder. Daha da kötüsü karatede siyah kuşak sahibi "Cobralar" çetesinin lideri Johnny, okul çıkışı Daniel'ı tehdit eder.

Yerel Dövüş Sanatları Okulu Cobralar çetesinin egemenliğinde ve bu nedenle yeni çocuğun kapıdan içeri girip kayıt yaptırmasına sıcak bakılmaz. Dan, okul çıkışı Johnny'nin çetesi tarafından hırpalandıktan sonra yardıma gelen eski karate ustası Miyagi San ile tanışır. 

İhtiyar adam, Daniel'e bir bonsai ağacı vererek kendisini tanıma konusunda özel bir ders verir. Daha sonra usta, muhteşem fırçasıyla boyama, zımparalama ve cilalama tekniklerinin en ince ayrıntılarını Daniel'a öğretir. 

John G. Avildsen Karate Kid'deki duygusal etkiyi, seyircilere babası olmayan Daniel ile çocuklarını ve eşini savaşta kaybeden Miyagi San üzerinden verir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları