Çaylak polis memuru Billy Costigan, Güney Boston'da büyümüştür. Bu da onu, İrlandalı mafya lideri Frank Costello tarafından yürütülen suç organizasyonunun içerisine köstebek olarak sızması için kusursuz bir aday yapar.

Bir trajediyi anlatmadan önce onu hissettirmelisin. Scorsese her ikisini de başarılı bir şekilde yapıyor.

Bazı insanları çevresi yaratır, bazı insanlar çevresini yaratır.

Biz seyirciler için popüler eleştirilerin elde ettiği çoğunluğun ardından bir fikre kapılmak oldukça kolay; eğer herkes iyi yorum ve puan verdiyse o filmi mutlaka sevmelisiniz. Ama itiraf etmeliyim ki bazen tam tersi durumlarla karşılaşmanız da muhtemel. Herkes bir film üzerinde yoğunlaşırken belki bunu sen de yapmalısın. Kötü bir film izleme ihtimalini asgariye düşürmekten daha iyi ne olabilir ki?

Gerçek şu ki, ne kadar çok film izlerseniz ve bunu ne kadar çok deneyimlerseniz kendi fikriniz de o kadar netliğe kavuşur. Misal, en iyi filmler listelerinde nadiren karşınıza çıkacak olan Martin Scorsese filmi "Köstebek" de kendine methiyeler düzülmesine rağmen hala birilerinin gözünden kaçmış olabilir. Ben buna izin vermeyeceğim.

Bir şeyi yapmadan önce ne yaptığını bil..

Hikaye, mafya ve polis teşkilatı arasında geçen amansız savaşa odaklanıyor. Uzun yıllardan beri mafya tarafından polis teşkilatına  sızmak  üzere  yetiştirilen  gizemli  adamlar son  derece iyi pozisyondadırlar.   Bir   yandan  polisin  de  aynı amaçla yetiştirdiği adamlar mafya  içinde  cirit  atmaktadırlar.  Vakit her   şeyin  açığa  çıkma  vaktidir. 

Eleştirmenlerin beğenisini toplayan Köstebek'in merkezinde, gizli hayatlar yaşayan kanun kaçaklarının birbirleriyle çatışmaları yatıyor. Martin Scorsese yoğun suç ve onun yarattığı sonuçları konu alan bu hikayesinde her yaşa hitap edecek bir kadro yönetiyor. Bu yakıcı ve gözlerimizi alamayacağınız bir yapım; tıpkı elinde tabancası olan bir suçlunun ya da polisin gözlerinin içine bakmak gibi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları