Ailesinin cinayetinden sorumlu suçluları cezalandırmayı amaçlayan eski bir deniz piyadesi.

Punisher" Netflix için çok mu şiddet içeriyor? Hayır. Marvel serilerinin en şiddet içeren öyküsü mü? Evet. 

İki yıl önce Netflix'te 13 bölüm olarak planlanan Punisher, kendini tanıtabilmek ve kabul görebilmek için 50 dakika ile bir saat arasında dar bir alana sahipti. Bu, hikayeyi ve karakteri seyircilere geçirebilmek için çok uzun bir süre olmasa da her bölüm sadece aksiyonu ile değil, aynı zamanda duygusal olarak da seyircilerle sağlam bir bağ kurmayı başardı.

Ailesinin öldürülmesinden sorumlu olanlardan intikamını almasının ardından altı ay geçmiştir. Frank Castle, her gün şantiye alanında beton duvarları yıkan bir inşaat işçisi olarak tam yevmiyeli çalışan Pete Castiglione adı altında, sorunlardan ve insanlardan uzak izbe bir yaşam içerisinde kendi hayatına devam etmektedir. Keşke beton duvarları yıktığı gibi kendi içindeki sert duvarları da yıkabilseydi.

İçindeki öfkeli ve saldırgan dürtüleri, bu şekilde içinden atma yolunu seçmiş eski bir gazi. Yalnız yaşıyor, yalnız besleniyor ve yalnız takılıyor. Emekli askerler için düzenlenen seminer ve toplantılara gizlice katılıyor,  karısı ve iki çocuğuyla ilgili her gün yeni kabuslar görüyor.

Bu alışık olduğumuz Amerikan rüyasından çok 'kabusu' görünümündedir.

Ailesinin öldürülmesiyle ilgili intikam yolculuğunu sonlandırmış olmasına rağmen, bu karanlıktan kurtulamıyor. O, artık onu rahatsız eden duygular ve kabuslardan arınmak isteyen bir aziz gibi; kendi başına gelen trajediyi başkalarının yaşamaması adına, dışarıdaki adaletsizlikleri çözmek için göreve hazır bir tetikçiye dönüşüyor. En iyi yaptığı şeyi, suçu ve suçluları durdurmak için yapıyor ve artık hiç kimse güvende değil.

Hikayenin kahramanı, bazı gerçek ve rahatsız edici durumlardan sonra zihinsel ve duygusal olarak insanlıktan kopmuş bir karakter gibi duruyor. O, kan banyosunun içerisinde dünyaya gelmiş bir bebek, "Dexter" gibi gözlerimizin içine bakıyor. O, öfkeli bir eş ve baba olarak travma sonrası beliren stres bozukluğuna sahip. Modern kent savaşlarındaki sivil gazilerinin üzerine odaklanan hikayede, savaşın içinden gelmiş, gerçek savaşın dışında yeni bir savaş veren bir gazi. Bu dizi, ABD hükümetinin dışında tüm dünyanın yaşadığı adaleti adalet olarak teslim edememe sonucu, kendi adaletinin peşine düşen bir askerden çok donanımsız bir sivilin hikayesidir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları