70'lere ait bir yolcu gemisindeki yolcuların ve mürettebatın eğlenceli hallerine tanıklık ediyoruz.

"Sen geçerken sahilden sessizce, gemiler kalkar yüreğimden gizlice."

Azımsanmayacak bir süre önce, tam 40 yıl önce, mavi dalgaların ortasındaki romantizm dolu öykü ve macera için kruvaziyer, bizlere de bir yer ayırdı. Hollywood döneminin en büyük yıldızları tarafından resmedilen karakterler, unutulmaz açılış jeneriği eşliğinde "Gemide sizler için de yer var!" diyerek seyirciye ulaşır. Bugün bile "Aşk Teknesi", televizyon ve tatil kültürünün bir parçası olmaya devam ediyor.

"Eğlenceli ve keyifli seyir"

Dünyayı keşfetmeniz, yeni insanlar tanımanız, yaşam boyu sürecek dostluklar yaratmanız ve kamaralarınızda keyifli anlar geçirmeniz için birçok fırsat sunar. Âşık olma, mutluluğu bir araya getirme ve seyahat etme arzusunu düşündürürken dizi, 40 yıl sonra bile herkes için bir tatil seçeneğidir ve endüstrinin büyümesi hayallerinizin gerçekleşmesini kanıtlamaktadır.

Aşk Teknesi'nin hikayesi, popüler Tv yapımlarının yaratıcısı olarak bilinen yapımcı Douglas S. Connor'ın diziyi, 70'li yılların ortalarında stüdyo ortamından alıp modern bir kruvaziyer gemisinin güvertesine nakil etmeye karar vermesiyle başlar. Ortaya çıkan Tv şovu, dünya çapında genişlemeye hala devam eden endüstrinin dramatik büyümesi ve çağdaş kruvaziyer tatil konseptinin tanıtılmasıyla büyük beğeni toplar.

Dönemin eleştirmenlerine bakınca galiba birçok kişinin Aşk Teknesi'nden nefret ettiğini söyleyebiliriz. Kaliteli esprilerine ve neşeli hikayesine rağmen zamanında Titanik'ten daha meşhur olan "Prenses", pek göz ardı edilmiş bir gemi. Buna rağmen "Aşk Teknesi", zamanının en çok izlenen ve en çok tanınan Tv dizilerinden biri haline geldi ve 1977 ile 1987 yılları arasında 250 saat süren bir yolculuğa ulaştı. Her hafta Kaptan Merril Stubinng, Gemi Doktoru Adam Bricker, Seyirden Sorumlu Julia McCay ve Barmen Isaac Washington, konukların maviliklerde hoş anlar geçirmeleri için ellerinden geleni yaparlar.

"Aşk Teknesi'nin ardındaki hikaye"

Seri, gerçek zamanlı hikaye yazarı Jeraldine Saunders tarafından hazırlanmış "Aşk Tekneleri" kitabının bir uyarlamasıdır.

"Daha olgun bir kitleye sahip olduğu gerçeği."

Dizinin sona ermesinin ardından Isaac Washington, dönemin tanınmış dergileri ve gazetelerinde bir köşeye sahip oldu.

"İlk Aşk Teknesi starı"

Aşk Teknesi, 1976'da Salaklar Prensi'nden tanıdığımız Dick Van Patten'i kaptan olarak role almasıyla başlar ve sonrasında Tom Hanks'e de bir rol verilir.

"Orijinal üçlü"

Gavin McLoad, Barnie Kopell ve Ted Lange, seri içerisinde yer değiştirmeyen yegane oyuncular olarak hafızalarda kaldı.

"Tema jeneriğinin hikayesi"

İkonik Aşk Teknesi tema şarkısı Jack Jones tarafından kaydedildi ve 1979'da single olarak piyasaya sürüldü.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları