Room, kaçırıldığı bir adam tarafından tek göz bir odada 7 yıl boyunca yaşamaya mahkum edilmiş bir kadının yaşadığı acımasız gerçekleri ve 5 yaşındaki oğlu ile yaptığı kaçış planını anlatıyor.

Mütevazi bütçesine rağmen Room, büyük cevaplar peşinde.

10 m² genişliğinde bir evren.

Jack beş yaşına henüz bastı. Her sabah yaptığı gibi, o ve annesi Ma'nın yaşadığı 10m² olan odaya günaydın diyor. Lavaboya günaydın diyor. Tv'ye günaydın diyor. O ve annesinin atık eşyalardan yaptığı oyuncak yılana günaydın diyor. Jack bu odayı seviyor. Şimdiye kadar tanıdığı tek dünya. Sınırlı bir alana sahip olduğu düşünüldüğünde Room, onun için var olan tek dünyadır.

Ama annesi, artık oğlunun aksini öğrenmeye hazır olduğunu düşünüyor. Dünya lavabo ve Tv'den daha fazlasıdır. Gün ışığının odaya girmesine izin veren küçük delikten daha fazlasıdır. Bir kulübede esaret altında geçen uzun yılların ardından artık Ma ve oğlu Jack, dört duvarın dışında bulunan dünya ile tanışmaya hazırdır.

Genç bir kızın uzun yıllar boyunca rehin alındığı ve bir bodrum katında kilit altında tutulduğu kaçırılma hikayelerini duyduk. En kötü şöhrete sahip olanı ise bir kaç yıl önce gerçekleşen Özgecan Aslan cinayeti. O esaret altında tutulmadı; kaderi katledilmekti. Bu tür davalar belli bir ciddiyete sahiptir. Nasıldı, Kurban için ne yapıldı, Ailesi nasıl başa çıktı? bu gibi sorulara, bir Sapık tarafından Uzun yıllar boyunca bir odada tutulan anne ve oğlunun dünyasıyla cevap veriyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları