İç Savaş'tan tam iki yıl önce geçen bu hikayede, Dr. King Schultz'un mesleği diş hekimliğidir fakat asıl geçim kaynağı kelle avcılığıdır. Django'yu, bir ortaklık teklif ederek köle tüccarlarının elinden ve dolayısıyla zincirlerinden kurtarır.

İntikam kelimesi ahlaki açıdan ayıptır fakat bu kelime huzurun çekirdeğini oluşturmaktadır.

Bu zencide silah var!

Aykırı yönetmen Quentin Tarantino tam da nostalji modunda. Açılış yazıları 40 yıl öncesine ait kalın, sarı ve kırmızı harflere sahiptir. Geri planda çalan şarkının ruh hali 60'lar ve 70'leri hatırlatır. Ennio Morricone'nin mızıka sesi eşliğinde kamera açısı çölde yürüyen kölelere yaklaşır. Spagetti Batısı'na ait bu görüntü, aslında bizleri Batı yerine Güney'e götürür.

Django, İç Savaş'tan iki yıl öncesine hikayesini yerleştirir. Seyahat halinde olan uzman diş doktoru Schultz, pazarda iyi bir köle bakmaktadır. Django, Dr. King Schultz ile bu pazarda karşılaşır. Köle eski efendisini ölü ya da diri ele geçirmek isterken Schultz ile bir anlaşmaya varır ve özgürlüğü karşısında Brittle Kardeşler'i ona getirme sözü verir. Görevi başarıyla tamamlar ancak ikilinin yolları ayrılmaz. Efendi ve Köle birlikte Güney'in en çok aranan suçlularının peşine düşer.

Avlanma becerilerini her geçen gün geliştiren Köle'nin tek bir hedefi vardır: Köle ticareti yüzünden kaybettiği eşi Hilda'yı bulmak ve onu kurtarmak. Müzikal anlamda bir harmoniyi yansıtan film müzikleri, sahnelere uygun şekilde hızlanır, yavaşlar ve ana karakterlerin ruh hallerini size notalarla Sunar. Bu nedenle film müziklerinin de sınıfı geçtiğini söylemek mümkün.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları