Alex, anne ve babasının hiç tanışmamış olmasını diler ve ne yazık ki bu dileği gerçek olur.

"Benim adım Alex Russo, ve hobilerimden birisi sopa ile bir şeyleri dürtmek. Ama henüz nasıl para kazanacağımı çözemedim ve bu yüzden hala okuldayım."

Disney bu kadar popüler ve genç merkezli şovları nasıl yapıyor? Kurt adamlar, vampirler ve süper kahramanların ardından en çok merak edilen şey, gökyüzünde süpürge sopalarıyla uçan birilerini görmek. İyi bir his uyandırıyor olmalı çünkü Rocky'i izlerken sonsuz yumruğun ardından rakibinin nakavt olması bana iyi hissettiriyordu. 

Disney bu defa diğer tüm şovlarından biraz farklı, gerçek dışı bir şeyle ilgilenir. Sanırım izleyicilerin hayal güçlerini daha fazla kullanabilmeleri için olanaklar biraz zorlanmış. İlişkilerin gerçek olması, dizinin büyülü unsurlarını sevmenizi sağlayan bir artı olarak dikkat çekiyor. Bir diğer dikkat çeken şeyse aile ve arkadaşlık bileşenlerinin ve iletişimlerinin çok sıcak bir his uyandırıyor olmasıdır. Russo ailesi her aile gibi mükemmel değildir ancak herkes birbirine aşırı bir enerji ile yaklaşmaktadır. Kavga edebilirler, küsebilirler, birbirlerini incitebilirler ama bu asla uzun sürmez.

Kurgu bizi mutlu ediyor. Sizlere tavsiyelerde bulunan mükemmel ebeveynler bazen sıkıcı olabiliyor. Aşırı koruyucu bir baba ve şımartıcı bir anne! Televizyonda bu görüntüler her ne kadar güzel görünse de gerçek aile hissini uyandırmaz. Burada karşımıza çıkan ise gerçek insanlardan oluşan bir ailedir.

Alex, Max ve Justin sadece gençtirler. Sosyal hayatları, okulları, arkadaşları ve aileleri dengelemeye çalışan ve elbette bir çatı altında birlikte yaşarlarken akıllarını kaybetmemek için uğraşan büyülü bir gençliktir.

Büyüleyici olan ama büyücü olmayan anneleri ve eski güçlerini kaybeden babaları ile yaşamaktadırlar. Bütün her şey yolundadır ama gelecekte karşılaşacakları savaşa hazır değildirler. Güçlerini keşfedip bunu nasıl koruyacaklarını öğrenmek zorunda oldukları savaşa.

12-16 yaş grubu için çok iyi bir mini seri ama mükemmel değil ve bir Disney şovu olduğu için 'Hannah Montana'yı anımsatıyor. Seri aramızdan ayrılalı uzun yıllar oldu ve karakterlerin hepsi büyüdü. Geride kalan tek soru: Şimdi ne yapıyorlar? Hannah Montana gibi karakterler, uzun yıllar sonra herhangi bir yerde gözümüze çarptığında herkesin sorduğu ilk soru budur. 

Ebeveynlerinin çok zorlayıcı olduğu ve eğlenceli bir sürece tanık olduğumuz bu sihirli ortam, bize ergenlik sorunları dahilinde ilerleyen bir yolculuk sunuyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları