Malibu sahilinde yaşayan çapkın ve bekar Charlie Harper, sakin bir yaşam sürmekte ve reklam filmlerine jingle müziği hazırlamaktadır. Erkek kardeşi Alan ve 10 yaşındaki yeğeni yanına taşınana kadar.

"Biliyor musun? Aşkın gözü kör falan değil. Aşk, geri zekalı."

Kendinize ait sakin ve huzurlu bir ev ortamı düşünün. İşe gidiyorsunuz, işten dönüyorsunuz ve yorucu bir günün ardından hayatınızda büyük bir yenilik yaşanıyor.

Bu eğlenceli sit-com'a, yapılan kötü yorumlar sebebiyle biraz sinik ve ilgisiz yaklaşabilirsiniz. Yarım yamalak oyunculuklar, zayıf diyaloglar, kötü yazılmış senaryolar eşliğinde korkunç ve izlenmeye değmez bir sit-com olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat dizi aksine sizi şaşkına çeviren ve diğer mizahi yapımlara meydan okuyan samimi, eğlenceli ve zeki bir mizahi bakış açısı sunuyor. Diyalogların zamanlaması ve uyumu, seçilen karakterlerin mizahi sunumu ve küçük repliklerin aşırı komik olarak evrilmesi, karakter ve kavramların biraz belirsiz ve özgür olmasına izin veriyor. Genellikle bu tarz konsept komedi sunumlarından çoğu kişi hoşlanmıyor olsa da bu gösteri için A+ mizahi sihre sahip diyoruz. (Tabii ki Charlie Sheen'in olduğu yılları göz önüne alarak böyle bir değerlendirme yapıyoruz.)

2003-2015 yılları arasındaki yayın döneminin en başarılı şovlarından birisi olarak hüküm süren, biraz dengesiz biraz argo olmasına ve çokça eleştiriler almış olmasına rağmen enerjisini üst düzeyde tutmayı başarmış ve bunu standartlarını bozmadan götürmeye çabalamış bir gösteri.

Karakterlerden başlayacak olursak karşımıza Charlie Harper adında, etrafındaki tüm insanlara bir pislikmiş gibi davranan, alaycı ve biraz şanslı bir alkolik çıkıyor. Sağlıksız bir yaşam tarzına sahip, sorumluluklarından uzak zengin bir playboy. O herkesin nefret edebileceği türden bir adamdır; hayattaki her şeye kolayca ulaşabileceğine inanan birisi.

Diğer karakter olan Alan Harper, Charlie'nin kardeşidir. Eşiyle yeni boşanmış ve tazminat davaları ile işlerinin iyi gitmemesinin onu maddi olarak zorlandığı bir döneme gelmiştir. 10 yaşındaki oğlu Jack ile birlikte maddi sorunlarını atlatana kadar Charlie'nin yanında yaşamak zorundadır. Her durumu çok ciddi ele alan, kadınlardan yana şansı zayıf, çok disiplinli, tutumlu, düzenli ve eğlenmeyi bilmeyen, sorunları olan, zavallı, intihara meyilli bir ruh yapısına sahip gibi gözüken Alan aslında eğlenceli ve komik birisidir.

10 yaşındaki yarım adam Jake Harper, aptal olarak lanse edilen, Charlie'nin durmadan eğlendiği ve dalga geçtiği küçük yeğendir. Bu ikili her bölümde çok iyi anlaşmakta ve başa çıkılması zor sorunlarla eğlenceli bir şekilde başa çıkmaktadırlar.

Hikaye'nin merkezini, Charlie ve Alan arasındaki zıtlıklar oluşturur. Charlie'nin yörüngesindeki kadınlara nasıl kolay sahip olabildiğini, şanssız ve çaresiz Alan'ın gözünden seyrederiz. Mizah burada oldukça iyidir. Temel olarak hayatta başımıza gelebilecek kötü şeylere karşı alaycı bir tavır sunmaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları