Ünlü isim Robert Hays, uçuş ekibinin yemeklerden zehirlenmesi sonucu bir uçağın yönetimini, aklı başında görünen tek kişiden, otomatik pilot Ravy'den almak zorunda kalan emekli pilot rolüyle karşımızda.

Airplane, kalkıştan iniş anına kadar inatçı ve agresif farklı kültürleri aynı rotaya yerleştirir.

%100 Komik.

1980 yılına bakıldığında Paramount Yapım'ın yöneticileri iyi bir yaz tatili geçirmiş olmalı. Nihayetinde sadece arkalarına yaslanıp izledikleri bir komedi filmi sayesinde 1 verip 100 kazandılar. Bu büyük karın arkasındaki dahi isim Harold Koh bile gerçekleştirdiği bir röportajda "Ben bile bu büyük getirinin gerçekleşmesine inanamıyorum," demiştir. 

Bu kar diğer şirketlerin / yöneticilerin gözlerini açsa da filmin ardındaki yaratıcılar Jim Davis, David Zuker ve Jerry Zuker gibi isimlere sahip değildiler.

Ted ve Elaine'in ayrılıkları üzerine kurulan romantik hikayede, hostes olan Elaine ve II. Dünya Savaşı'nın sebep olduğu travmatik bir kaza sonucu uçmaktan ve uçaklardan uzak duran Ted'in aynı uçakta yolculuk ettiği bir sefer sırasında, tüm pilotların balıktan zehirlenmeleri sonucu felakete sürüklenen uçağı indirebilecek tek kişi Ted Striker'dır.

Joey, hiç Türk hapishanesinde yattın mı?

Yerden yüksekte ürkecek, korkacak ve en önemlisi kahkahalar atacaksınız. En çok da bunca koltuk önü ve arkasında, düşmanlık beslediğimiz diğer kültürlerle aynı uçakta olacaksınız.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları