Coen Kardeşler'in 'Amerikan rüyası'yla dalga geçtiği, başrollerinde unutulmaz isimler Jeff Bridges, Steve Buscemi ve John Goodman'ın yer aldığı eğlence dolu bir film.

Büyük adamların yüksek sesle konuştuğu ve şakaların tehlikeli bir hal aldığı kara komedi.

Hayat bazen çok karmaşıktır.

Ahbap, bir gece evini işgal eden sert adamlar tarafından başı henüz yeni kullanmış olduğu klozete sokulduğunda ve içlerinden biri İran halısına işediğinde bu haydutları, aradıkları adamın kendisi olmadığı konusunda ikna etmeyi başarır.

Ve şimdi.. haydutlar onu gururu kırılmış bir şekilde pis bir halıyla başbaşa bırakırlar.

"Dikkat et dostum, içkileri dökeceksin!" Evet, yanlış okumadınız, kafasına silah doğrultulmuş olmasına rağmen içkisi için endişe eden Jeff Lebowski'nin sözleridir bunlar. 

Fargo'nun başarısının ardından Coen Kardeşler bu zamana kadarki en vurdum duymaz karakteri yaratmayı başardı.

Sizin hikayeniz varsa benim de var.

Kendi halinde bir adam olan Jeff hayatını aylaklık yaparak ve arkadaşları Walt ve Danny ile bowling oynayarak geçirmektedir. Yaklaşan bowling turnuvası finalleri dışında başka bir derdi olmayan Ahbap'ın hayatı, bir isim benzerliği nedeniyle evine gelen birkaç tahsildar ile yön değiştirir. Milyoner Jeffrey Lebowski sandıkları için Ahbap'ın evine giren ve para isteyen sert haydutlar, ortalığı dağıttıktan sonra yaptıkları yanlışı fark eder ve ortadan kaybolurlar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları