New York'ta yaşayan 20'li yaşlardaki altı kişilik bir arkadaş grubunun yaşamlarını takip ediyoruz.

"Hiçbir şeyin sonsuza kadar sürmediğini söylerler. Hayaller değişir, trendler gelip gider ama arkadaşların modası asla geçmez."

"Sen tanıdığım en güçlü insansın ve bunu sadece sen başarabilirsin!" Çevremizde büyük düşüş sonrası moral ve motivasyonuyla sizlere artı enerji verecek, dikkatiniz dağıldığında bu tür sözler söyleyecek arkadaşlarınız var mı? Eğer varsa birbirlerine sıkı sıkıya bağlı, 3 kız 3 erkekten oluşan bu sosyal anlatı tam olarak sizi ve onu anlatıyor.

Herkes, çevresinde çokça arkadaş bulundurmak yerine az sayıda dostun olmasının ne kadar önemli bir şey olduğunu bilir; mutlu ve mutsuz anlarınızda bazen ilaç etkisi yaratabilir. Sizi yargılayabilen ve birlikte bir şeyler paylaşabildiğiniz, hesapsız, kinsiz, kusurlarınızı söyleyebilen ve sizi asla yarı yolda bırakmayacağını bildiğiniz bir dost. Bu eğlenceli hikayede Rachel, Monica, Chandler, Phoebe ve Joy Tribbiani dost kavramını aşmış bir bağa sahip karakterlerdir.

Kapının açılması ve Joy'un direkt buzdolabını açarak içecek bir şeyler alması... Her gün yaşadığımız ve bize eğlenceli gelen bu anlar ve diğer tüm karakterlerin kendine has diyalog ve şakalarıyla birinci sınıf Amerikan kültürüne sahip birkaç çatlak ve kıpır kıpır çekici performansa dayalı bu günlük olaylar, döneminde muazzam etki yaratmış öykülerden birisidir.

Monica, bir restoranda asistan şeftir. Sağduyulu bir kişiliğe sahiptir ve arkadaşlar arasında en merkez odaklı karakterdir. Rachel, ruhsal olarak biraz dağınık bir yapıya sahiptir ve bir kafede garsondur. Chandler ve Joey eğlenceli ve biraz geleneksel bir yapıya sahip, pop-kültürden biraz uzak kendi kültürlerini yansıtan maço tiplerdir. Misal Joey, kendi geliştirmiş olduğu kız tavlama sanatında beklemek yerine ilk hamleyi kendisinin yapması gerektiğine inanan ve bunu "How you doin'?" diyerek başarabilen bir karakterdir.

1994'den 2004'e kadar New York'ta yaşayan bu altı genç insanın hayatlarını takip ederiz. Şimdilerde Türkiye'de yapılan yapımların bir çoğunun referans aldığı, ev içi ve ev dışı ilişki gerçeklerinden oluşan parodiler silsilesini eğlenceli bir şekilde sunar. Monica, Ross'un kız kardeşi; Chandler, Ross'un üniversiteden arkadaşı; Joy, Chandler'ın arkadaşı; Phoebe ve Rachel ise Monica'nın arkadaşlarıdır ve aralarındaki uyum sayesinde dünya çapında bir kitleye ve ulaşılamaz bir başarıya ulaşmış sit-com'dur.

Friends, size o sıcak hissi veren, ruhlarınızı kaldıran ve ruh halinizi anında aydınlatan saf sevgiyle ilgilidir. Geçen uzun yıllar boyunca sizi güldürebilen ve ağlatabilen tek gösteridir. Diyalogları ile akıllarda kalan karakterleri hiç unutulmayacak saygın bir komedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları