Çinli bir baba ve Amerika'lı bir annenin tek çocuğu olan Shang-Chi, babası Fu tarafından bir Kung-Fu ustası olarak yetiştirilir.

Kara Panter'den bu yana en başarılı Marvel filmi.

Shang-Chi, görevini ve geçmişini inkar eden genç bir adamdır; San Fransisco'da yaşıyor, kendisine Shaun' diyen arkadaşı Katy ile birlikte beş yıldızlı bir otelde vale olarak çalışmakta. Bir sabah sert adamlardan oluşan bir grup, işe giderken Shaun'u köşeye sıkıştırır ve çocukluğundan beri boynunda taşıdığı yeşil kolyeyi vermesi istenir; vermemekte aşırı ısrarcı olan Shang, kötü adamları silahsız tamamen el ve ayak darbeleriyle etkisiz hale getirir.

Zaten ilk gördüğünüzde bir vale olmadığını anlıyorsunuz. Aslında, Shang-Chi 10adet efsane yüzüğe sahip bir ölümsüzün (Tony Leung'un) oğludur.

Marvel Çizgi-romanları birbiri ardına sinemaya uyarlanmayı sürdürüyor. İşte sonuncusu, adını Bruce Lee nin oynadığı Yeşil Arı filminden alan, geçmişinde elbette ailesiyle ilgili trajik anılar bulunan inanılmaz yeteneklerini babasından aldığı 'ninjutsu' adlı Doğu dövüş teknikleriyle harmanlayan bu masallardan çıkmış göçmen biri yine üpüstün melodik yetenekler taşıyan rapçi Awkwafina ile kolyeyi gizemli bir örgütten korumak için elinden geleni esirgemeyecektir.

Devam eden ve hiç bitecek gibi görünmeyen Marvel Evreninde birkaç yenikahramanla tanıştık, ama IShang-Chi bunlar arasında en dikkat çeken isim.  

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları