Üzerindeki laneti kaldırmak için uzun bir yolculuğa çıkan Prens Ashitaka, kendisini insan ve orman arasındaki amansız bir savaşın ortasında bulur.

Öngörülemeyen yüksekliklere ulaşan ve onu kişisel hayal gücüyle aşan inanılmaz bir anime.

Bir zamanlar... insan ve orman dosttu.

14. yüzyıl Antik Japonya. Prens Ashitaka eski insanlığın son üyesidir. Köyünü ve insanlarını deli bir Tanrı'dan korurken küçük iblisler tarafından lanetlendi.

Huzurlu bir şekilde hayatına devam eden Prens, bir gün orman derinliklerinde dolaşan bir kötülüğün olduğunu fark eder. Orman Tanrısı, tüm ihtişamıyla temas ettiği her canlı-cansız varlığı yok ederek yoluna devam etmektedir.

Küçük bir kızı kurtarmak için Ormanlar Tanrısı'na karşı koymaya çabalayan Ashitaka lanetlenir. Bu lanetten kurtulmanın tek yolu ona yardım edebilecek Orman Ruhu'nu bulmaktır. Ancak bu arayış için çıkacağı tehlikeli yolculuk, pek de kolay değildir.

Öfkeli Ekosistem.

İnsanın kendi egemenliğinde doğaya hükmetme gücünü kendinde gördüğü ve doğa kaynaklarını da malı olarak tanımladığı için doğayı hızla ve acımasızca tüketmektedir. Bunun karşılığında Orman, insan ile bir mücadele içerisine girmiştir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları