Cannes Film Festivali Altın Palmiye Adayı David Lynch imzalı bu filmde, Oscarlı aktris Sissy Spacek ve unutulmaz performansıyla Richard Farnsworth yer alıyor.

Görebildiğim kadarıyla yine Lynch sıradan bir hikaye buldu ve onu bağrına bastı.

Yavaş zamanlar hakkında...

Straight'in Hikayesi, dünya sinema tarihinde bir ilk yaparak en tutarsız cümlelerden biriyle açılır: Walt Disney Yapım Sunar. Eraserhead ve İki Tepeler gibi karanlık ve sürreal çalışmaları ile tanınan autor yönetmen David Lynch, geçen yüzyılda da Lynch hayranlarına yine yaptı yapacağını.

Film1974'te hasta kardeşini ziyaret etmek için Iowa'dan Wisconsin'e çim biçme makinesi üstünde yolculuğa çıkan 75 yaşındaki Alvin Straight ile ilgilidir. Alvin , kızı ile küçük bir kasabada yaşayan sıradan bir adamdır. Bu küçük sevimli ailenin pek parası yoktur. 

Ayrıca Alvin diyabet hastasıdır. Yaşı nedeniyle araba kullanamaz, kendi başına yürüyemez haldedir. Ancak tüm bunların karşısında inatçılığıyla direnmektedir. Bir gün, gelen bir telefonla on yıldır hiç konuşmadığı ağabeyinin kalp krizi geçirdiğini öğrenir. Bu haber üzerine ehliyeti olmadan, çim biçme Makinesine atlayarak günler sürecek uzun bir yolculuğa çıkar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları