Bizleri, süper kahraman olma yolunda birden fazla kişinin Örümcek Adam'ın kostümünü ve maskesini takabileceği yeni bir evrene davet ediyorlar.

"Miles Morales, süper kahraman güçlerine sahip, düz duvar tırmanabilen, görkemli bir animasyon macerasının baş kahramanıdır."

2002'den bu yana dördüncü Örümcek Adam'la tanışmaya hazır mısınız?

Bu yüzyılda gördüğümüz Örümcek Adamların sayısı bir hayli fazlalaştı. İlk hikayede Tobey Maguire vardı, ardından Andrew Garfield geldi, beş yıl sonra ise Tom Holland ile tanıştık. Tabii ki her biri bizler için farklı eş değerdedir; bana göre Tobey doğru kişiyken size göre Andrew doğru kişi olabilir, bu en doğalıdır.

Ama hayatımıza sürekli farklı bir Örümcek Adam'ın girmesine alışsak iyi olur. Çünkü bu sefer Porto Rikolu ve Afro-Amerikalı Miles Morales adındaki bir genç, bizleri korumak için maskenin ardına geçiyor. "Örümcek Evreni" bugüne kadar üretilen en iyi örümcek adam animasyonu gibi duruyor. İlginç tarza sahip animasyonlu görselleri, gerçek bir çizgi roman kitabı görünümündedir. Önceki filmlerden daha iyi, orijin malzemenin ruhunu ve estetiğini yakalayan ve gösteren farklı bir stile sahiptir.

Dinamik bir enerjiye sahip olan bu film, çocuklar ve yetişkinler için dikkat çekicidir. İyi bir çizgi roman hikayesi sevenler için iyi bir görsel anlatıma da sahiptir. Daha da ileri gitmeden önce Örümcek Evreni'nin, Marvel evreninin bir parçası olmadığını söylemekte fayda var. Bu yüzden Demir Adam ve Kaptan Amerika'nın herhangi bir yerden karşınıza çıkmasını beklemeseniz iyi olur.

2011'de, Peter Parker'ın ani ölümünden sonra, Barack Obama ve Danny Glover'dan ilham alınarak yaratıldığı söylenen Miles karakteri, yapımcıları ile yeni Örümcek Adam serüvenine farklı bir yönde devam edecek.

Afro-Amerikalı bir baba ve Latin-Amerikalı bir anneye sahip, lise son sınıf öğrencisi olan Miles, sivil haklarından mahrum bırakılmış azınlığı temsil etmesi beklenen yeni nesil süper kahramanları temsil etmektedir. Yani bu demek oluyor ki siyahi bir Süpermen'e hazır olsak iyi olur.

Örümcek Evreni'nde Miles'ın, Peter Parker'ınkine benzer bir öyküsü vardır: O da radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılır, anlamlandıramadığı güçler kazanır ve okuluna ve ev hayatına bir süper kahraman olarak devam etmek zorunda kalır. Ayrıca Peter Parker'ın düşmanı Kingpin'in elinde, zaman ve mekanın dokusundan çıkan ve boyut değiştiren bir deney sırasında ölmesine tanık olur. Bu sırada alternatif evrenlerde başka Peter Parkerlar ile tanışan Miles, bu zorlu süreçte bir grup ile hareket etmesi gerektiğinin farkına varır.

Filmin kendisi ve farklı örümcek karakterleri, eğlendirici olduğu kadar göz alıcıdır. Çizgi roman sayfalarını taklit eden sahneleri ile -çizgi roman kökenli deseni, çerçeveleri ve arka planına diyalog balonları ekleyerek- alışık olduğumuz klasik çizgi roman köklerine sadık kalır.

"Sadece değişik bir şeyler denemek isteyen bir evren yaratılır."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları