Mars'a insan yollanan bir görevde, Astronot Mark Watney'nin öldüğü düşünülür ve ekibi tarafından geride bırakılır... Ancak Watney hala hayattadır.

Marslı, birlikte çalışan ancak kendi hayatlarını düşünen insanlar hakkında bir film.

Bazen tek başına yürümelisin...

Issız bir adada ne kadar süre hayatta kalabilirsin? Birçoğumuz Iphone bataryalarından daha fazla dayanamaz. Bu yüzden zorlu koşullarda kalmış, mücadele eden adam filmleri seviyoruz. Sadece cep çakısı, bir sakız ve ayakkabı bağı ile aslında neler yapılabileceğine de şahit oluyoruz.

Böyle bir adam, gemisi bozulduktan ve ekibi tarafından geride bırakıldıktan sonra Mars'ta mahsur kalır. Ekip üyeleri onun öldüğünü düşünür ve Mars havası, soluyabileceğiniz ve deniz mahsullerinin tadına bakabileceğiniz ıssız bir adadan daha tehlikelidir.

Aslında tamamen teçhizatsız değil. Beş ay sürmesi gereken bir görev için yeterli oksijen tüpü ve yiyeceklerle dolu bir kamp çadırı var. Ancak bir sonraki geminin gelmesi için dört yıl daha beklemek zorunda.

Yardım sadece 225 milyon kilometre ötede...

Ares-3 görevi için Mars'ta bulunan astronotlardan birinin, trajik bir kaza sonucunda Mars'ta tek başına kalması ve kurtarılacağı güne kadar geçen süre içerisinde hayatta kalma çabası üzerine kuruludur. Bir Survivor hikayesi anlatan film, Astronot Mark Marsta'ki günlerini günlüğüne kaydetmesiyle başlar. Kahramanımızın hikayesini esprili ve samimi bir şekilde Mark'ın dilinden bize anlatırken Hikayenin, Dünya ve Hermes-3 uzay gemisi kısımlarını bir gözlemci olarak bize Aktarmaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları