Türkiye'nin turistik kentlerinden biri olan Antalya"da tüccarlık yapan Arif, uzaylılar tarafından kaçırılarak Gora gezegenine getirilir... Evet, doğru okudunuz, 'tarafından'.

Kaptan Logar ve dünya dışı mürettebatı, gezegenleri sömürmek ve en ideal parçaları kendi kolonisi ne götürmek için galakside dolaşır. Bir gün kurnaz bir halı satıcısı Arif'in ikamet ettiği dünyaya ziyaret te bulunur.Diğer esirlerden farklı olarak bu çok konuşan kapalı çarşı esnafı zamanla Gora'nın gerçek kurtarıcısı olacaktır.

Gora"nın yapımı Turist Ömer Uzayda"dan sonra şimdiye kadar yapılmış tek uzay macerası. 70"lerin başında Hulki Saner adında çılgın bir yapımcı tarafından sadece 60.000.000'a yapıldı. Merak ediyorsanız bu para o zamanlar"da bile çok azdı. Nasıl finanse ettikleri ve set dekorları, yer, kostüm mekan kiralamalarını nasıl yaptıkları bugün bile meçhul.

Hem Yılmaz hemde Sorak daha büyük  bütçelerle stratosfer  dışına çıktılar. Olay örgüsü ve replikler önceki yapımların dışında  telif yasasından paçayı sıyıramayacakları türdendir. Söz konusu  bu film  Matrix'ten Star Wars'a kadar tüm stüdyoların dikkatini çekmeyi başardı. 

Vulkan'lı zekasına sahip bir esnaf.

Hep çocuk kalmayı başarmış bir yetişkin,  yaratmak istediği o  görkemli oyuncaklarına para bulmayı Başarmış bir hayal adamının bizlere armağanı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları