Hepimiz biliyoruz ki bazılarımız 'sarışın' sever; Manuela da onlardan birisi.

Üretim, film çekimi, oyunculuk ve magazinsel boyutu ile 6 yıl gibi uzun bir süre ekranlarda kalan Manuela, tüm zamanların en iyi gündüz kuşağı yapımları arasında yer almaktadır. Manuela'yı bir gündüz kuşağı olarak görmeyin. Aslında gündüz kuşağı kültleri Dallas, Cesur ve Güzel gibi bu seri de kültler arasındaki yerini almış yapımlardan biri olma özelliğini taşımaktadır. Başlangıcından finaline kadar hiç tekrara girmemiş ve daima bir sonraki bölümü izleyicileri tarafından merakla beklenen bir yapım olma özelliğine sahipti.

Diziyi başarılı kılan unsurlardan birisi de 8 metin yazarından oluşan bir ekibinin bulunması. Arka hikayeler, eski ve yeni karakter sunumları, izleyicinin kafasını yoracak bulmacalar, bu bulmacaların zamanla çözülmesi, çözülmenin ardından bir başka gerilimin gelmesi... Her şey bu bir saatlik tipik mini TV dizisi için mükemmel bir şekilde düzenlenmiştir.

Genellikle Tv-Drama yapımcıları, yapımın gerekliliğini yerine getirmek dışında herhangi bir harekette bulunmamaya çalışırlar. Manuela, bu güçlüğü bir öncü olarak ortadan kaldırır; bir yumruk, bir kavga, düşme, kaza, intihar veya öldürme girişiminde bulunabilirsiniz. Öte yandan romantizm anları, hiçbir zaman parçalara ayrılmamış ya da yarıda kesilmemiştir.

Fernando ve Isabel ıslak kumda ayak izleri bırakarak Santa Monica plajında yürüyor, dalgalar geliyor ve ayak izlerini yok ediyor. Isabel okyanus dalgalanmalarının kendisini ıslatmasından endişeleniyor. Arka fon müziği olan oldukça uzun bir sahne. Seriyi ilk defa gören kişiye mükemmel bir karakter tanıtımı sunuyor. Tek bir bölüm izlememiş olan birisi bile gördükleri karşısında meraklanıyor ve bu aşk hikayesi hoşuna gidiyor.

Dizideki olayları, tanıkları, karşıtları ve kahramanları koordine etmek ve eşleştirmek için birkaç formül vardır. Isabel ve Manuela'yı iki karakter olarak görürseniz biri kahraman diğeri ise karşı kahramandır ama bu her zaman aynı değildir. Manuela her zaman kahraman, Isabel de her zaman karşı kahraman değildir. Bu sebepten ötürü, bu denli kompliman gösteren karakterler sevilmiş ve fenomen haline gelmişlerdir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları