Çocukları birinci sınıfa yeni başlayan ve ayrı ayrı mükemmel hayata sahip olan 3 anne, bir cinayetin baş şüphelileri olurlar.

Bir gizem için çözüm fikri kulağa kolay gibi geliyor...

Kusursuz bir aile, kusursuz bir ev ve kusursuz bir hayat.

Eski eşler ve yeni eşler, evde oturan anneler ve çalışan anneler, genç kadınlar ve yaşlı kadınlar arasında "Küçük Ama Büyük Yalanlar" konusunda hep bir şüphe vardır.

Her zaman istediğini elde edemezsin...

Bir cinayet... Trajik bir kaza... Gergin ebeveynler biraz şüpheli mi davranıyor? Tek gerçek, birinin öldüğü... Gerginlik, muhteşem Montary sahil kasabasında hissediliyor. Kayalara çarpan sert dalgalar, çocukları aynı okulu okuyan yetişkinlerin çalkantılı hayatlarına işaret ediyor.

Avustralyalı yazar Liane Moriary'nin aynı adlı çok satan romanından uyarlanan "Küçük Ama Büyük Yalanlar", dışarıdan mükemmel hayata sahipmiş gibi görünen üç kadının bir cinayet olayı sonucu yollarının kesişmesini konu alıyor. Çocukları ana okuluna giden kadınlar, bir veli toplantısı esnasında gerçekleşen cinayeti aydınlatmaya çalışacak.

Üç anne, Jane, Madeline ve Celeste, istenilebilecek her şeye sahip gibi görünen kusursuz kişilerdir ancak küçük pembe bir yalan yüzünden her şey bir anda kontrolden çıkar. Belki de bunun nedeni, huzur ve refah görünümünü koruma gerekliliğidir. Herkes, mükemmel bir hayat için banliyö bölgesi olarak bilinen Montary sahil kasabasına taşınır. Yalnız bir anne olan ve şehre yeni taşınan Jane'in küçük bir oğlu ve beş yıldır sakladığı bir sırrı vardır.

Diğer iki anne; her şeyi hatırlayan ve hiçbir şeyi affetmeyen Madeline ve herkesin durup bir kez daha bakacağı kadar güzel ve kusursuz Celeste, okulun ilk günü Jane'i kanatları altına alıyorlar. Elbette onların da kendilerine göre sırları vardır.

Ancak bu üç kadının çocuklarının karıştığı küçük bir olay çabucak büyüyecek, okul bölgesindeki fiskoslar kötü niyetli dedikodulara dönüşecek ve artık kimse neyin gerçek, neyin yalan olduğunu bilemez hale gelecek. Bu kadınlardan ikisini, Nicole Kidman ve Reese Witherspoon başarılı bir şekilde canlandırıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları