Genç Kalender, diziler ve Tv programları için figüran koordinatörlüğü yapan, zaman zaman kendisi de küçük sessiz rollerde oynayarak geçimini sağlayan bir adamdır.

Film'de birkaç eğlenceli an var; ancak ticari beklentiyi karşılamayarak tahmin edilebilir bir soygun formülüne sadık kalır.

Şafak Sezer'in Kolpaçino ve Kutsal Damacana'da ne kadar komik olduğunu hatırlıyor musunuz? her ikisinde de Sezer'İn güçlü yönetmenleri ve destekleyen oyuncu kadrosu vardı. Ancak bunda değil! Suç ve Ceza filmleri denince aklımıza Robert DeNiro ve Al Pacino gibi efsanelerin yanına bir üçüncü isim olarak Şafak Sezeri'de listeye ekleyebiliriz.

Hiç şüphe yok ki Kalender ve Ejder karakterleri zayıf hikayede aşırıya kaçmışlar. Kolpaçino'da ne kadar farklı karakter olursa olsun, bu niceliği Ketenpere'de dağıtarak umutsuzca bariz başarısızlığı kabul ediyor.

Ketenpere, akrabasının Cast Ajansında çalışan ve arada diziler ve Tv projelerinde ufak diyalogsuz roller alan  Kalen'derin hikayesidir. O, uzatmalı sevgilisi İmgenaz ile gelecek planları kuran, yaşadığı semtte ufak tefek roller ayarlamaya çalışan sıradan biridir. Kuzeninin karıştığı Mali suçu üzerine alan Kalender, kısa süreli hapse girer çıkar. Aynı koğuşta tanıştığı Vefa Abi dediği eski bir mahkumla tanıştıktan sonra tüm hayatı değişir.

Cezasının ardından Figüran Kalender, özgürlüğüne kavuşur ve eski sıradan hayatına geri döner.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları