Gençler farkında olmadıkları gizemli güçler ve yeni yetenekler geliştirdiklerinde artık, hükümet için yeni bir tehdit olarak ilan edilirler.

"Gençlerin yaptığı şeylere bir anlam veremiyorsan yaşlanmışsın demektir."

Süper Gençler başlığı altında "Karanlık Zihinler", gençler için adrenalini yüksek rahatsız bir ortam sunar. Mutant çocuklarını öldürmek veya hapsetmek isteyen korkak yetişkinlerin, muhtemelen daha az uyumlu ve sorunlu çocukları yok edebilecek nitelikli askerlere dönüşür. Sıra dışı ve özel armağanlara sahip birkaç kahramanın hayatta kalma mücadelesi, yavaş yavaş şekil almaktadır.

"IAAN" olarak adlandırılan bu salgının, dünya çocuk nüfusunun yüzde 90'ını vurmasından beri tam altı yıl geçmiştir. Yaşayan genç nüfus süper güçler geliştirerek salgın tarafından mutantlaşır. Bazıları zekidir, bazıları telekinetik özelliklere sahiptir, bazıları da elektrik güç akımlarını kontrol edebilirler. Ya da sevdikleri takımın, şampiyonlar liginde 3-0 yenildiği final maçının 60. dakikasında sahaya girip skoru 3-3'e çevirebilecek özelliklere sahiptirler. Bu yetenekler, düzgün bir şekilde renk kod adı altında kategorilere ayrılmıştır. En az tehlikeli olanlar mavi ve yeşillerden, daha orta seviye tehlikeliler turuncu, görünürde tehlikeli ve renkleri kontrol edilemeyenler ise kırmızılardan oluşmaktadır.

Bu renk kodu hafızalarımıza "Rezervuar Köpekleri"ndeki renk dağılımını hatırlatıyor. Aklımızda kalan replik ise şu: "Ben neden pembeyim?" 

Hükümet ister istemez, dünyayı ele geçirme gücüne sahip olan bu yeni nesil özel çocukların varlığından ötürü korkmuş durumdadır. Bu yüzden, hayatta kalan gençler dehşet verici kamplara giderler ve ülkede, yeni bir güvenlik programı başlatılır.

 "Ayrıştırma ve sınıflandırma yetişkinler için vazgeçilmez bir eylem olarak tekrar eder."

Çocukların bu dehşete düşmüş görüntüsü, onlardan nefret eden ve korkan bir hükümetin kurduğu kamplar ve içindeki çocuklar bir bakıma çok rahatsız edicidir. "Karanlık Anlar" keskin bir estetikle oynar. Vahşet hareketlerini canlandırdığında gerçekten şoke edici bir hal alır. Film karmaşık görünmeyebilir, ancak hikaye çizgisi şiddetlidir ve özellikle genç aktivistleri hedef alan bir frekans sunmaktadır. Genç izleyicilere anlatması gereken çok şey var. Güçlü oyuncu kadrosu, bu temaları göstermek ve karakterleri ciddiyetle inandırıcı bir hale getirebilmek için ellerinden gelen her şeyi yapmaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları