Ippo, babasını küçük yaşta kaybetmiş ve annesi ile birlikte derme çatma bir balıkçı kulübesi nde yaşamakta olan bir son sınıf öğrencisidir.

On altı yaşın üstündeki tüm çocukları etkileyecek sağlam bir anime.

Beyaz karedeyim, mavi iplerin arasından geçtim, sağ yanımdan sert bir yumruk geçti sonrasında ise sol yanım... her yer o kadar karanlık ki, tam alışık olduğum; bu!

Bu sözler, tamamı mangaka'lar tarafından tasarlanan ve çizilen animenin yetim kahramanı İppo"ya aittir.hem gerçekçilik hissi hem de 3D gibi modern kelimelerin dışında geleneksel jargon'la. Uzun yıllar sonra alışık olmamıza rağmen "kozadan çıkma" hikayelerini anımsatan Hajime no Ippo yine damağımızda tad bırakıyor.

2002 yılında ringlere ayak basan Lise son sınıf öğrencisi ile tanıştık, Ippo Magunochi, sert, kavgacı asi ve doğuştan yetenekli biri olmasına rağmen akranlarıyla iletişimi zayıftır.Yani sıra arkadaşlarının ifade ettiğine göre ezik bir tiptir.

Sadece amacı olan bir erkek, yeniden ayağa kalkabilir.

Karakterinin yanı sıra hikayenin akıcılığı da eziktir. Dışlananların, ötekileştirilenlerin hikayesini sosyo gerçekçiliği kullanarak saf kağıda yansıtır.  

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları