1999 yılında gerçekleşen bir olayı, geriye dönük olarak anlatmış olan yönetmen Juan Jose Campanelle, 1974 yıllarına kadar gitmektedir.

Faşist yönetimin kirli geçmişine dayanan, nasıl kazandığını açıklayabilecek yakışıklı bir film.

Bu Arjantin yapımı gerilim filmi El Secreto de sus Ojos, 2010 yılında Yabancı Dil kategorisinde aldığı Oscar diğer adaylar için büyük bir sürpriz oldu ancak neden Akademi jürilerine hitap ettiğini izleyince anlayabiliyoruz.

Kesinlikle beni de etkiledi.

Ricardo Remin, Eyalet Ceza Mahkemesi'nde yıllarca sorgu müfettişliği yapmış ve emekli olmuş Benjamin Esposito rolünde; o da en az Al Pacino kadar rolünde iddialıdır.

Ülkenin önemli mahkemelerinden birinde yıllarca görev yapan Benjamin Esposito, görevini bırakarak inzivaya çekilmeye karar vermiştir. Bu süreçte, görev yaptığı zaman boyunca kendisini oldukça etkileyen bir vakayı kaleme alıp romana çevirmeyi planlamaktadır.

30 yıl önce işlenen bu vahşi tecavüz ve cinayet vakasıyla ilgili önemli detayları yeniden hatırlamaya başlayan Benjamin, tekrar bu dava üzerinde çalışmaya ve bu üstü kapanmış suçu aydınlatmaya karar verir. Belge ve bulguları yeniden inceleyebilmek için ilk adım eski çalıştığı yere geri dönmektir.

Benjamin Esposito için bu süreç, adaletin ve vicdan kavramının acı gerçeklerinin su yüzüne çıktığı bir yolculuğa dönüşür.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları