Ani gelişen bir suç sonrası ailesini, kanunun kötü kurallarından ve adaletsizliğinden korumaya çalışırken beklenmedik bir suça karışan aile reisi hakkında.

"Görseller yanıltıcı olabilir." 

"Gerçek" kanıtlarla birlikte ortaya çıkmadığı sürece sabit bir yanılsama olabilir. Ailenizin onurunu korumak için ciddi bir suç ya da günah işlemek ne kadar etiktir?

Güçlü bir gerilim-dram olan "Görseller", yanlış bir olaydan ötürü yanlış bir şey yapılması gerektiğinde haksızlığa uğradığını düşünen bir adamın sesi olur. Hikaye bu ve bunun gibi diğer birçok konuyu, güçlü öykü anlatımı ve bağlayıcı senaryosu eşliğinde -izleyicilerin koltuklarına sonuna kadar yapışmasını sağlayacak derecede- uzun ve ince düzenlemeler ile ele alıyor.

"Hikaye bize bir soru soruyor: İkisi arasında kalsanız hangisini seçerdiniz? Ahlak mı? Aile mi?"

Çok satanlar arasında yer alan ve Keigo Higoshino'nun "Şüpheli X" öyküsünden esinlenerek yaratılan film, bir filmin merkezinde yer alan hikaye anlatımının filme etkisinin ne denli büyük olduğunu bariz şekilde gösteren örneklerden birisidir.

Görseller, Hindistan'ın kuzeyine ait Malayalam dilinden arındırılarak -insanların filme olan talepleri doğrultusunda- herkesin anlayıp altyazı ya da dublaj uygulayabileceği bir film haline getirildi.

Film, ailesini kanunun karanlık ve zayıf tarafından korumaya çalışan bir adamın hikayesini anlatır. Küçük bir kasaba olan Korela'da küçük bir esnaf olan Kutty, karısı ve iki kızı ile birlikte mutlu mesut bir yaşam sürmektedir. Fakat bir gün küçük kızı Anju'nun çıktığı okul gezisi tüm ailenin hayatını alt üst eder. Gezi esnasında Anju ile tanışan bir adam, genç kızı videoya çeker ve ona şantaj yapmaya başlar. Bu esnada beliren küçük çaplı bir kavgada Anju tarafından kazara öldürülür. Kutty, ailesini bu karanlık dünyadan kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

"Bir erkek, ailesi için gerektiğinde her şeyi yapar. Her şeyi."

Saf ve temiz kalpli bir adamın neye dönüşebileceği, ailesi için hayatın zorlukları ve çıkmazlarına karşı nasıl bir duruş sergileyebileceği ve tavır takınabileceğine tanık oluyoruz. Hikayenin derinliğinde asla uç noktalar yoktur. Her bir karakter ve durum en ince ayrıntısına kadar planlanmış ve mükemmel an için görselleştirilmiştir. Arka planda beliren Hindistan'ın görünümü, karakterlerin travmasını vurgulamak için eşlik eden ağıtın çağrışımıdır.

"Gerçek bilgi sadece kitaplarda bulunmaz."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları