Evrenin en güçlü ajanları sabırlı ve hızlı olmak zorunda.

"Görevin... tabii eğer kabul edersen, merak ediyorum, hiç kabul etmediğin oldu mu?"

Büyük bütçeli ve beklentili aksiyon türü, diğer türler gibi ritim geliştirir. "Zor Ölüm"ün sahneden sahneye geçişindeki akıcılığı hatırlayacak olursak John McLane ile birlikte gerilmiş ve hop oturup hop kalkmıştık. "Tam Gaz" filminin o göz kamaştırıcı düzenlemesi, ses tasarımı, müziği ve hareketi hafızamızda canlandıkça "Yansımalar"ın bu filmleri hatırlatıyor olduğu gerçeğini söylemek, bir eleştiri değil tam aksine bir övgü olur. Bir aksiyon filmi yapmak için gereken teknik unsurların tamamı mükemmel ayarlanmış ve harmanlanmış, hepsi harika bir senaryoya hizmet ediyor.

"Galiba, bu yılın en iyi aksiyon filmlerinden birine sahibiz."

Yönetmen bu seremonide ilk kez, bir önceki filmin doğrudan bir devamı niteliğinde ilerlemek istedi. "Yansımalar" vakit kaybetmememiz adına izleyicileri anlatıya odak bir halde bırakarak önemli aksiyon eyleminin doğru zamanda başlayabilmesi için önceki serilerden ayrıntıları ele almış. Pek çok aksiyon filmi, kötü ve geniş adımlar ve çaplı kurgularla vakit harcar ancak bu filmde ağırlık yoktur. Dahası eylemin iyi bir sonuca ulaşabilmesi için çokça uzun zaman ve sabır harcandığı, filmin sizi yorgun bırakacak bütün yüklerinden arındığını söyleyebiliriz.

"Havariler" adında bir terörist grup etrafta kaos yaratmak istemektedir. Bilmemiz gereken tek şey bu ve acı çekmenin barışa yol açan bir kapı olduğuna dair inançları olduğudur. Bu yüzden acının artık ortaya çıkma zamanı gelmiştir. "IMF" kodlu John Lark da içeriden biriyle, bir köstebekle çalışmaktadır ve üç nükleer bombayı çalıştıracak plütonyumu elde etmiştir. Ajan Ethan ise plütonyumu grubun elinden almak zorundadır ancak Ethan'ın bir önceki görevde emre uymayıp sağ bıraktığı Salomon Lane ile küçük bir hesaplaşması vardır.

"Hep o korktuğun son yaklaşıyor."

Sendikanın başkanı, IMF Ajan Öldürme Programı hakkında bilgi alabilmek için istihbarat ajanlarının bir kez daha dikkatlerini çekiyor. Hikaye başlarken Ajan Ethan, patronu Alan Hunley tarafından plütonyumu satın almadan önce John Lark'ı bulmak için Paris'e gitmek üzere görevlendirir. Ethan ve dinamik ekibi detaylı ve işe yarayan mükemmel bir aksiyon sunuyor. Hollywood tarihindeki, bir set parçasından bir diğerine hareket eden, en aerodinamik ve tempolu filmlerden biridir. Endişelenmemize gerek yok, bir derinliğe de sahip bir film var karşımızda. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları