Tatlı Betty, büyüleyici Rue, keskin Bea ve komik Estella... Her biri, insanların yaşadığı her duyguyu saran bu unutulmaz nostaljik sıcak aile komedisinde güçlü bir rol alıyor.

Kocasının ölümünden sonra Güney Teksaslı Rue, akıllı Florida bungalov evlerinde birlikte yaşamak için kirayı birlikte ödeyebileceği arkadaşlar aramaktadır. Adaylardan birisi New York şehrinden gelen ve eşinden yeni boşanmış edebiyat öğretmeni Bea, diğeri çok sevimli ve naif bir bayan olan Betty ile son olarak evini kötü bir yangın sonrası kaybetmiş ve gidecek hiç bir yeri olmayan Estella'dır. Bu dört kadın birlikte yaşarlar, sorunlarını birlikte çözerler ve iyi bir dedikodu için kendilerine zaman ayırırlar.

Altın Kızlar, Amerika yaşamına ve kültürüne eşsiz bir bakış açısı sunmaktadır. Bu komedi-dram dizisi, duyguların mükemmel bir karışımını göstermektedir. Mizahı büyük bir kahkaha attırmasa da yazarların ve aktrislerin izleyiciyi eğlendirmek için çok zaman ve çaba sarf ettiklerini hissedebiliyorsunuz. Tiyatro unsuru da çok yerinde. İster intihar etmek istesin, ister Alzheimer hastalığından muzdarip olsun bu dört yaşlı karakterin bütün zorluklarla basit bir  şey yaşıyorlarmış gibi yüzleşmeleri ve güçlü durmaları yaşlılara ilham sunuyor. 

Dört ana karakter başarılarına rağmen, gerçek bir aile yaşamını kesinlikle yansıtmaktadır ve birbirlerine önem vermektedir. Genel anlamda mizah, drama ve ruhu birleştiren bir sitcom arıyorsanız bu diziyi izleyebilirsiniz.

Bu 50 yaş üstü karakterler, televizyon tarihinde toplanan aktrislerin en iyi dörtlüsü ve NBC'de yedi sezon boyunca 'Altın Kızlar' olarak verilerle cumartesi gecelerini kasıp kavuran ve bazen çirkinleşen, komedi tarzlarıyla hafızalarda etki yaratan, diziyi çok eğlenceli bir hale getiren ve zaman zaman baştan sona Tv'de tabu sayılabilecek bazı konulara da dahil olabilen, manşetlere genel olarak değinen dizi, egemen olan sorunların bazılarının temellerini zorlamıştır. Ancak gösteri güldürürken bunu olağanüstü bir parlaklıkla gerçekleştirmiş ve hiç şüphesiz bu verilen bölümlerin bir kısmının son derece komik olduğunu, diziye baktığınızda anlayabiliyorsunuz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları