Evrenin kontrolünü ele geçirmeye çalışan azılı suçluları durdurmaya kararlı bir grup suçlunun öyküsü.

"Demek istediğin 12 milyar kişinin kaderi bir hırsızın, iki haydutun, bir katilin ve bir manyağın elinde mi?"

Gerilere doğru giden hikayeye getirdiği birkaç estetik dokunuş ve üst düzey mizahi tavır ile yenilikçi Marvel'ın en göz alıcı filmi diyebiliriz. 60'larda Uzay Yolu, 70'lerin ortasında Yıldız Savaşları vardı ve şimdi de yeni, eğlenceli ve farklı türlere sahip Galaksinin resmi olmayan muhafızları var. Bu sönük ve pek bilinmeyen, çizgi roman raflarının en gerisinde duran bir kozmos hikayesi. Bu kadar büyük bütçeler sunulması riskli değil miydi? Satışlarının ve ilgili kişi sayısının düşük bir seviyede olduğunu bildiğimiz çizgi roman dünyasının tirajı ve getireceği kar göz önüne alınınca yetişkinlerin bu olasılığı ön görmesi gerekmiyor mu? Risk işte burada devreye giriyor. "Superman", "Örümcek Adam" ve "Batman" dışında hiç bilinmeyen, galaksiler arası başıboş dolaşan ve durmadan argo konuşan bu güvensiz karakterler, gerekli yüksek bütçeyi elde etmenin ardından beklentinin dışında bir kar getiriyor.

"Müziği ve aksiyonu ile çok farklı bir heyecan yaratıyor."

1930 yılında başlayan çizgi roman dünyası bugünlerde baya bir yaş aldı diyebiliriz. Marvel ve DC evreni, onlarca öyküsü, yüzlerce karakteri ve tek gerçek kötüsü (Joker) ile gerçek bir öykü anlatım gibi gelmeye başlıyor. Konuşan bir rakun yahut yürüyen bir ağaç görmek, artık bizleri şaşırtmıyor. Sonuç olarak, Amerikan kültürünün 20. yüzyıla armağanı olan bu tür hayal ürünü hikayeler ve karakterler ile, çağdaş pop kültürü ve 3D desteği sayesinde çok uzun seneler karşılaşacağız.

Evet, Galaksinin Koruyucuları, bilindik bir tema üzerine öyküyü inşa ediyor ve evrenin kontrolünü ele geçirmeye çalışan kötüleri durdurmaya çalışan bir grup kötünün hikayesini konu alıyor. Kendisine Star-Lord diyen yalnız ve kimsesiz kovboy -ya da Han-Solo görünümüne sahip maceracı genç- Peter Quill, esrarengiz güçlere sahip bir küreyi çalınca birden bire güçlü, hırslı ve ihtiras sahibi kötü adam Ronan'la başı derde giriyor. Ronan'ın tek amacı küreyi ele geçirmek. Ve bu hayali tüm evreni tehdit altına alabilir. Quill, ondan kurtulmak isterken bir anda kendisini, birbirleriyle hiçbir ilgisi olmayan uyumsuz bir ekibin içerisinde buluyor. Tehlikeyi yok etmek isteyen Star-Lord, iyi silah kullanan rakun , onun en yakın arkadaşı ağaç , vahşi bir cazibeye sahip yeşil kadın ve gözünü intikam hırsı bürümüş yok edici ile iş birliği içerisine girer.

Evrenin Muhafızları olarak anılan azılı suçlarla dolu geçmişe sahip bu beşli, galaksi için gerçekten tehlike arz eden bu kürenin gücüne ve peşindeki düşmanlara karşı ne yapacaklar?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları