1820'li yıllarda, yalnız başına seyahat eden bir aşçı, Oregon bölgesine gider ve burada Çinli bir göçmenle karşılaşır. Bu tuhaf ikili, bölgedeki varlıklı bir adamın sahip olduğu çok kıymetli inekten süt çalmak için plan yaparlar.

Hırs, Suç ve Kapitalizmin başlangıç hikayesi.

King-Lu zor olan başlangıçtır diyor. Fakir bir adamın 'başlamasına imkan yok. Sermaye gerek ya da bir mucize... ya da çalmalı.

On dokuzuncu yüzyılın başlarındayız, King - Lu dünyayı dolaşan ve Oregon bölgesinde altın arayan bir göçmendir. Kendisi suça yabancı değil. Aşçılık yapan Otis ile ilk tanışması Ruslardan saklandığı bir gün olur.

Birlikte yeni iş peşinde koşan Otis ve King, başarılı olmak için elinden geleni yapar. Onların girdikleri işte başarılı olabilmesinin tek yolu ise zengin bir toprak sahibinin ineğine bağlıdır. First Cow, köpeğini parkta yürüyüşe çıkaran yaşlı bir kadının bir çift iskelete rastlamasıyla başlar. Böylece başlangıçta bize King ve Otis"in Oregon"da zengin olma planlarının acaba kötü mü sonuçlandığıyla ilgili bir şüphe yaratır.

Dolayısıyla bu kötüye ve daha kötüye giden "Amerikan Rüyası", yoksulların ve desteklenmeyenlerin harekete geçmesiyle çalışan bir sistemin hikayesidir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları