Ses ile avlanan yaratıkların dehşetinden kurtulduktan sonra evlerinden ayrılıp, kendilerini tehlikeli bir yolculuğun içinde bulan bir ailenin yaşadıklarına tanık oluyoruz.

Mikro dünyasını geniş bir bölgeye taşıyan film, insanlığa inancını kaybedenleri şaşırtıyor.

Evelyn (Lee) Abbot, 4x4 kamyonetiyle yolda ilerlerken yakın plan çekim, kasabada bulunan küçük dükkanlara odaklanır. Cafe'de camın kenarında oturan yaşlı bir adam el sallar, çocuklar okul otobüsünde hep birlikte şarkılar söyler, trafik polisi yolda bekleyenleri düdük ile uyarır, anlaşılan bu kasabadaki herkes mutlu, ancak çok fazla ses çıkarıyorlar.

Ses, John Krosinski'nin ilk denemesi olan Sessiz Bir Yeri'i diğer gerilim türlerinden ayırma sebebini bizlere tekrar hatırlatıyor. İlk film'de Evelyn ve kocası Lee'nin el değmemiş bir ormanda hayatta kalma çabalarına tanıklık ettik. İkinci film'de ise kalabalığa daha yakın, daha geniş ve daha sesli bir bölgede mücadele ediyorlar. 

A Quiet Place, türün genel kurallarına yeterince saygı gösteren, oldukça sürükleyici ve gerilim dolu bir devam filmi. Özel efektleri olsun, ürkünç mekanlar yaratma ve sonra onları kullanma düzeyi olsun çok doyurucu. Film özellikle yeraltı mahzenler, terk edilmiş bir metro vagonu gibi klostorofobik mekanları çok iyi kullanımıyla dikkat çekiyor.

Koş!

Uzaylıların bizi istila edeceği gerçeğini tüm Amerika'lılar kadar ciddiye almasakda filmi bu fanteziden Bağımsız bir şekilde izlerseniz fazlasıyla keyif alacaksınız.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları