Takıntılı ve evhamlı bir kişiliğe sahip olan Cenk, bu sıkıntılı yaşamından bunalır ve radikal bir değişiklik yapmak ister.

Evlilik, zamanla güçlenen tek bağdır.

Komedinin dev ismi Burak Satıbol ve aranan yüzü Ayhan Taş ile birlikte harika bir karı koca hikayesi. Genellikle yeni evli çiftlerin ev içi halleri, tür olarak romantik/drama tavırları, İşler Güçler'den tanınan abartılı komedinin başarılı isimleriyle daha eğlenceli bir hal alıyor.

Tiyatroda doğmuş, sahneden perdeye ve Tv'ye geçiş yapan, fizik ve performansa dayalı kabare tiyatrosunun gerektirdiklerini harfiyen yerine getirmeyi başarmış Mahşer-i Cümbüş ekibinden pek de ciddi olmayan bir komedi. İlk 5 yerli komedi isim arasında adları geçmese de kaliteli komedi sunumları sayesinde, kapalı salonların içerisinde yükselen kahkahaların ardındaki isimler olmuştur. Dün sinemalara giren bu filmin ve bir önceki filmlerinin en etkileyici yanı, komik olmasının yanı sıra hikaye ve karakterlerin gerçek hayata ve olaylara karşı oldukça alaycı olmalarıdır.

Döndüm Ben, komedi içinde ne olması gerektiğini hikayenin genelinde gösterir. Orta yaş bunalımına girmiş takıntılı ve evhamlı genç bir adam, içerisinde bulunduğu yaşamdan bunalmıştır ve uzaklaşmak, uzun süredir merak ettiği farklı bir hayata geçiş yapmak istemektedir ve bu planladığı hayata geçebilmesi için öncelikle uzun süredir eşi olan Melda'dan ayrılması gerekmektedir.

Eminim Melda'nın annesi uzun sure Cenk hakkında kızına vaatlerde bulunmuştur.

Eşinden ayrılması için Cenk'in iyi bir plana ihtiyacı vardır ve bu plan için de bir beyne. İlk düşündüğü isim en yakın arkadaşı Samet'tir; bu etkili planın arkasındaki kişi odur. Acaba planları tutacak ve başarılı olabilecekler mi? Türlü oyunlar ve dalavereler deneseler de bu iş bekledikleri kadar kolay olmayacaktır; nihayet onca oyunun sonrasında Melda, artık ayrılma noktasına gelmiştir ancak işler değişir. Cenk artık bu oyunu oynamak istememektedir zira karısına aşık olduğunu fark etmesi fazla uzun sürmemiştir.

Yeni ve çiçeği burnunda diyebileceğimiz Ömer Faruk Yardımcı'nın, önceki zayıf denemelerinin ardından yapımcısı olduğu bu üçüncü denemesi ile şunu anlıyoruz ki popüler isimlerle çalışmayı ve ciddi konulara değinmeyi seviyor ama reklam konusunda ilgisiz davranması, filmin beklenen rakamlara ve seyirciye ulaşmasını zorlayacak gibi duruyor. Daha çok bir tiyatro oyununu andıran film, sanatın temel ilgi alanlarından biri olan aileyi ve aşkı komedi ile ele alıyor ve bilindik bir çerçeveden bambaşka bir anlatı gibi durmuyor. Karı kocanın birbirleri hakkında ne düşündüklerini işleyen Kayıp Kız filmi, kafaları karışık çiftlerin soru işaretlerine başarılı bir şekilde cevap vermeye çalışmıştı. Şimdi bunu mizahi bir dille Döndüm Ben yapmaya çalışıyor: Sabah kahvaltıyı hazırlayıp eşini işine yolcu eden bir ev hanımının kocasının zihninde gerçekleşen düşünceleri bir araya getirmeye ve bunları bütün halinde seyircilere sunmaya çalışıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları