2071 yılında gezegenler arasında seyahat mümkün hale gelmiştir.Ancak, gezegenler arasın da ulaşımı sağlayan atlama ağında büyük bir sorun bulunmaktadır.

Hikaye, diyalog, sahne ve müziğin hepsi mutlak bir uyum içinde olmalıydı ve öyle de oldu.

James Dean ruhlu asi bir kovboyun uzay yolculuğunu takip eden "Cowboy Bebop", ilk bakışta Lucas Film'in destansı karakteri Han Solo'yu anımsattığını söyleyebilirim. Ancak Han Solo'nun ulaştığı karakter sunumunu yeniden canlandırmak için elinden geleni ardına koymayan Bebop, aslında uzay operasının ayak izlerini takip eden son derece popüler bir anime'dir.

Sunrise yapımın üstlendiği Bebop'u böylesine popüler yapan en önemli unsur pixel deymemiş renkli kağıdın saflığı ve neredeyse pervasızlığa varan cesareti ile ön plana çıkan başkarakterinin /ekibinin eski tip masal kahramanlarına olan benzerliğidir.

Dünyayı kurtarmak için varını yoğunu ortaya koyan espriliekibin karakter özellikleri filmin ikonografik yapısıyla birleştiğinde, insanların ve mechaların birbirinden keskin sınırlarla ayrıldığı bu çizgi aleminin, yer yer  "Western masallarını"  anımsatan tekinsiz bir atmosfere sahip olması da, eskiye bağlılığını kuvvetlendiriyor.

Açlığın enerji verdiği söylenir.

Cowboy Bebop önemli çizimleri yeryer Batı motifleriyle bezeli kendine has mekantasvirleri ve felsefi alt metinleriyle yetişkinler için nostaljik bir masal işlevi görür.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları