Yolları kesişen iki insanın hikayesini anlatıyor, hayatlarında yön bulmaya çalışan iki tutku dolu insanın.

"Gerçek olmayan, bir rüya gibi."

2018 yılının Oscar mevsimine sayılı aylar kala 2016 yılının tüm ödüllerini toplayan müzikal bir masal. Sinema filmleri ve yazılı-görsel medya kuruluşları tarafından yayılan bolca dedikodu ve işaret sayesinde kimin daha güçlü aday olduğu yavaş yavaş netleşirken 2016 Şubat'ının başlarında "Aşıklar Şehri", en güçlü aday olarak birçok ödülü kazanan ve dramatik tarzda filmlerin nasıl bir adım önde olduğunu kanıtlayan bir yapım oldu. Altın Küre'den Oscar'a uzanan Sag Ödülleri'nde aday gösterilen ve konuşulan birkaç filmden biri. Kimlerin ödül kazanacağına dair sık sorulan sorular: En iyi resmi kim sunacak? En iyi kim yönetmiş? En iyi kim oynamış? En iyi makyaja kim sahip? En iyi animasyon kimin? vesaire. Ödül sezonu yaklaştığında ve "favoriler" yavaş yavaş belirlenmeye başladığında bizim yapmamız gereken tek şey, merak edip ödül gününü beklemek.

Hollywood yıllar evvel kilit vurduğu dans pistlerine geri dönüyor.

Kendi hayallerindeki özlemleri arayan karakterlerin her ikisi de birbirlerini rahatlatırlar. İlişki arada sırada test edilir. Çifti romantizmle yüzleşmeye zorlar ve onları birbirine bağlayan "sihirli kıvılcımlar" etrafa yayılır.

Aşıklar Şehri için aslında mükemmel bir film diyebilirim. Festival ve görsel şölen arayanlar için film, eski müzikallerin tüm ihtişamını ve cazibesini yakalar. Tabii ki bir "Lüküs Hayat" veyahut "Singing in the Rain" kadar olmasa da filmin ana hareket alanı olarak Los Angeles'ın arka planını kullanan yönetmen ve ekibi, renkli kostümler, ilginç set parçaları ve harika bir sinematografi ile lüküs bir dünya yaratıyor. Bu insanlar filmi görsel olarak fantastik hale getiriyor ve filmin genel cazibesini yakalıyorlar. Yani müzik ve danstan hoşlanmasanız da filmin görünüşünü kesinlikle takdir edebilirsiniz.

Filmde yapılan büyük çekimlerden biri müzikallerdir. "La La" aslında başlangıçta melodi etkisi verir. Emma Stone'un güçlü ve hareketli parçası "Audition"ı Youtube kanalında dinleyebilir ve kendinizi Disney dünyasında hissedebilirsiniz. Yönetmenin, Hollywood filmciliğinin müzik günlüğüne bir dönüş yapma fikrinin yansıması olan La La Land "eski" bir tarza sahip.

Aşk, rüyalar, filmler ve müzik La La Land filminde uyum sağlar. Damien Chazelle'nin en iyi yeni filmi, eski ve geleneksel Hollywood müzikallerine karşı açık bir aşk mektubudur. Geçmişe bakma ve yarına doğru bakma konusunda güçlü bir yansımayla vurgulanıyor. Eski bir şey, yeni bir şey... klasik ifadesinin güçlü bir temsilini gösteriyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları