Mutlu evlilikler, kısa gibi gelen uzun bir konuşmaya benzer.

"Bir erkeğe göre 'erkeğin iyisi' ile, bir kadına göre 'erkeğin iyisi' aynı şeyler değildir."

Yüzyıllardır hiç kimsenin çözemediği konulardan birisiyle karşı karşıyayız. 1 Erkek 1 Kadın, bir Marslı ile bir Venüslünün ev içi-ev dışı hallerini ve çatışmalarını pozitif-negatif olarak bizlere yansıtıyor. Aslında seri bizlere, kadın ve erkek ilişkilerine dair alışık olmadığımız olayları, farklı bakış açılarına sahip bir kadınla erkeğin üzerinden sunmak istiyor.

Bize Ozan ve Zeynep etrafında dönen çok normal durumlarda nasıl davrandıkları ile ilgili bir öykü sunuyor. Örneğin masum bir beyaz eşya alışverişinde bile, ikili arasındaki eğlenceli kararsızlıklar ve zıtlıklar birbirlerinin uyumunu ve kimyasını meydana çıkarıyor.

İlişkileri uzun zaman önce başlamış olmasına rağmen yetişkin çiftin kendi aralarındaki gerçek sorunları birbirleriyle "iletişim" dahilinde ele almaları, kimi evlilik terapistlerine göre asıl olması gerekendir. İstenmeyen ise "iletişimsiz" bir ortamdır.

Ozan ve Zeynep anlık tereddütleri ve farkında olmadıkları kaygıları, birbirlerine olan güven ve sevgi sayesinde nasıl hissettirdikleri ile alakalı olarak ortaya konuyor. Aslında "ortada bizim izlediğimiz ciddi bir sorun var, nikah ve çocuk gibi". Evlilik ve çocuk için ortada duran büyük problemin bu yaşlarda böyle bir tarzda ele alınması eğlenceli ve bir o kadar da ciddi duruyor.

İlişkiler konusunda seri bizlere bol hareket alanı sağlıyor. Diyalog ve iletişim o kadar güzel ki... Çiftin gerçek hayatın yıpratıcı ve yorucu gerçekliğine, evlilik baskısı ve bilmecesi altında çocuk isteklerine ve yıllardır aşamadıkları güven sorununa katlanmaları gerekiyor.

Belki de hayat kavramının farklı bir hikayesi, aşkın kesin masallarında olduğu gibi mutlu bir şekilde ortaya çıkar. Tatlı ama saçma tepkiler sayesinde gerçek bir sevgili ve bir arkadaş sunar dizi bize. Karakter ve yazı ekibinin uyumu, daha zeki ve ince mizah yaratma sürecine girer. Ayrıntılı ve tuhaf genel toplum eylemlerini doğru gözlemleyerek olmadık olaylar ile ilgili diyalog halinde önümüze sunar. Bir çiftin hayatında meydana gelen mizahi ve çok da önemli olmayan olayları ele almış uzun soluklu bir sit-com'a sahibiz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları