Yarım asırlık anime karakterlerini sizler için sıralıyoruz.

Itachi Uchiha

Itachi Uchiha

Kanahagakure'nin Uchiha klanı ve Anbu'nun kaptanlığını yapan genç Itachi, klanın bütün üyelerini öldürdükten sonra yalnızca küçük kardeşi Sesuke'yi koruyarak uluslararası bir suçlu olur ve Akatsuki adlı uluslararası suç organizasyonuna katılır.

Bu Faaliyetleri onu, Sasuke'yi de içeren klanını intizama zorlayan Karuha adlı kötü ninjayla sık sık çatışmaya iter. Görünenden daha karmaşıktır ve eylemlerinin yalnızca  köyü için olduğunu, sonuna kadar Konohogokare'nin sadık bir şinobisi olarak kaldığını ortaya çıkartır.

Alucard

Alucard

Vampirler arasında yaygın olarak görülen parıltılı kan kırmızısı gözlere sahip, saçları dizine kadar uzun Alucard, biraz tuhaf bir karakter. Kömür rengi tulum kıyafeti, deri çizmesi, karmaşık kravatı, uzun kırmızı paltosu, yuvarlak, disk model turuncu güneş gözlüğü ve beyaz eldivenleri ile tam bir karizma abidesidir.

Light Yagami

Light Yagami

Light, yetenekli ve doğuştan dahi bir karakterdir. Problem çözme konusunda oldukça algısal ve başarılıdır. Light, bir planlayıcıdır; akranları arasında çok popülerdir ve aile üyeleri tarafından da çok sevilir. Ancak yüksek istihbarata ve yetişkinlerin sürekli övgülerine  mazhar olduktan sonra, yoğun bir kibir seviyesinin temelleri atılmış olur. 

Levi Ackerman

Levi Ackerman

Levi, özel bir operasyon ekibine liderlik eden yüzbaşı kolordu komutanıdır. Duvarların dışındaki görevlerde çokça yer almış ve birçok insanın canlı canlı öldüğünü görmüştür. Bu nedenle canlılara uzak görünüyor ve bağlantısını, insanlarla hiç iletişim kurmayarak sağlıyor. Sadece anket biriminin birkaç üyesine yakın ve bazen aşırı derecede sert ve umursamaz olabiliyor. 

Şu an için Levi'nin geçmişi hakkında çok az şey biliniyor. Sadece zor bir geçmişi olduğunu ve her zaman, herkesin bildiği ve sevdiği Surev Kaptanı olmadığını biliyoruz.

Dracule Mihawk

Dracule Mihawk

Mihawk uzun boylu, siyah saçlı, kısa sakallı, bıyıkları ve favorileri yukarıya doğru eğik bir karakterdir.

Siyah ve kırmızı renkli süslü kıyafetler giymiş, küçük hançerini gizleyen haç biçiminde bir kolye takıyor ve bu da ona bir İspanyol kılıç ustası görüntüsü veriyor. Mihawk çoğunlukla çok ciddi, nadiren gülümseyen ve şimdiye kadar güldüğü gözlenmeyen bir karakterdir.

Madara Uchiha

Madara Uchiha

Uchiha, klanının efsanevi bir lideridir. Komohogakuro'nun rakibi Hashirama Senju'nun yanına, barış dönemine başlama niyetiyle katılır. Barışa nasıl ulaşılacağı üzerinde anlaşamadıklarında köyün kontrolü için savaşırlar; bu da Madara'nın ölümüyle sonuçlanan bir çatışmaya neden olur. Ölümünü yeniden yazar ve planları üzerinde çalışmak için saklanmaya başlar. Obito Uchiha, doğal hayatında tamamlayamadığı bilgi ve planları da gerçek ölümünden kısa süre önce Uchiha'ya emanet etmiştir.

Kaneki Ken

Kaneki Ken

Kaneki, dizinin ana kahramanı olduğu için ayrılmaz bir rol oynamaktadır. Ya insan ya gulyabani ya da ne insan ne gulyabani; muhtemelen iki şeyden biri. Kaneki, normal bir genç çocuk olarak düzgün, bakımlı ve doğada çok ürkek olarak bilinen bir karakterdir. Ancak Rize ile olan mücadele kaderini kaybetmesi sonucu içindeki gulyabaniyi kabullenmeye ve topluma uyum sağlamaya çabaladığı için her şeyi mahvediyor. Kızgın ve kudurgan tarafına karşı aşırı hevesli, ilginç, akıl sır almaz bir karakterdir.

Ichigo Kurosaki

Ichigo Kurosaki

Bleach'in ana karakteridir. Animede gösterildiği gibi arkadaşlarına ve ailesine karşı koruyucu yönü olan bir karakterdir. O bir Shiroe'dir. Babası, eski bir Şinigoni olan Isshin Kurosaki ve kız kardeşleri Karin Kurosaki ile Yuru Kurosakidir. Yuru kardeşlerin en küçüğüdür ve annesi öldüğünden beri bu ailenin tüm yemeklerini ve geçimini sağlayan kişidir. Bir de Mosaki Kurosaki olarak bilinen kötü bir karakter vardır.

Roy Mustang

Roy Mustang

Dışarıya karşı kibirli ve eğlenceli biri olan Mustang, son derece akıllı ve uyumludur. Roy, acımasız bir kariyerci ve serinin başında bir kadın oyuncu gibi görüldü ama karakteri olduğu gibi sonradan gerçeğe uyarlandı. Adamlarının duygusal ve fiziksel zevklerini önemseyen baba, komutanlık hayatını her daim askerlerinin önüne koydu. Savaşın sebep olduğu trajediden ve kaçınılmaz sivil kayıplarından dolayı yaşadığı zor süreçte arkadaşları ve kurtardığı sivil hayatlardan dolayı, insanlar tarafından müteşekkir bir dönem geçirmiştir.

Dante

Dante

Dante, Devil May Cry serisinin ana kahramanıdır. İblis Sparden ile Eva'nın ikinci oğlu ve Vergil'in daha genç olan ikiz kardeşidir. Dante, paranormal bir paralı askerdir. Özel soruşturma görevlisi ve nöbetçi Devil Hunter, kötü iblisleri ve diğer kötücül doğaüstü güçleri ortadan kaldırmak için çalışıyor.

Jin

Jin

Gevşek bir at kuyruğu ile bağlamış uzun siyah saçları iki şeritli yüzünü çevreleyen gözlüklü bir adamdır. Kıyafeti basit bir indigo mavisi haori ile beyaz bir keikogi ve hakama içeriyor. Haorisinin arkasındaki dört kareden oluşan elmas formasyonu, çok sayıda sembolle süslenmiştir. Ayrıca, sağ el bileğine safir boncuklu bir bilezik takmaktadır.

Kakashi Hatake

Kakashi Hatake

Hatake, 13 yaşında ninja sıralamalarına erişen dünyaca ünlü bir Shinobi'dir. Ayrıca beşinci Hokage olacaktır ancak pozisyonunu reddeder. Sonunda Konohogakare'nin altıncı Hokage'si olarak kabul görür. Kakashi birçok farklı Jutsu'yu gerçekleştirebilir çünkü Sharingan'ıyla çoğunu kopyalayıp öğrenebilir. Ana Sharingan'ın Kakashi'sini canlandırabilir. Bu Sharingan, en yakın arkadaşı olan Obitu Uchiha tarafından ölümünde önce kendisine verilen transplantasyon yoluyla edinilmiştir.

Lelouch vi Britannia

Lelouch vi Britannia

Lelouch, yakışıklı, siyah saçlı ve mor gözleri annesinden miras kalan genç bir adamdır. Biraz kasvetli, az gelişmiş fiziksel yapısı ile serideki çoğu karakter gibi oldukça incedir; buna rağmen Caller'dan daha uzun boyludur ve görünüşe bakılırsa anime karakterlerinin en uzunlarından biridir. Lelouch, öncelikle Ashfard Academy üniformasını veya Ashfard dışında kendine özel olarak dikilmiş sıfır yazan üniformayı giyer. Altına siyah bir gömlek ve gri bir pantolon ile kırmızı bir ceket kombinine sahip, şık bir karakterdir.

Kutsal Britanya İmparatorluğu'nun 11. Prensi ve Britanya İmparatoru Charles Zi'nin oğludur. Ayrıca kara şövalyelerinin lideri ve Zara'nın gerçek kimliğidir.

Zoro Roronoa

Zoro Roronoa

Korsan avcısı olarak da bilinir. Bir korsan ve ödül avcısıdır. Straw Hat Korsanları'na katılmış ilk üyedir ve bugüne kadar Loffy'den sonra mürettebatın en büyük tehdidi ve tehlikeli üyesi olarak görülür. Bazen kaptanın eylemleri ile birlikte usta bir kılıç olarak gösterdiği şöhret ve büyük gücü, başkalarının mürettebatın gerçek kaptanı olduğuna inanmaya yöneltir.

Luffy ve Sanji'nin yanındaki mürettebatın en iyi üç savaşçısından biridir ve hayali dünyadaki en büyük kılıç olmaktır.

Himura Kenshin

Himura Kenshin

Genç ve kadınsı bir bakışa sahip olan Himura, efsanevi Hitokori'den beklenenden çok daha farklı bir figür sergiliyor. Ve görünüşü, yirmi sekiz yaşını gizlediği için yaklaşık on yaş daha genç görünmesine neden oluyor. Kalın sırtlı kuyruk içine bağlanan orta sırtlı uzun kırmızı saçları ve yanağında çapraz biçimli bir kılıç kesiği izi vardır.

Monkey D. Luffy

Monkey D. Luffy

Hasır şapkalı Luffy, korsanların kaptanıdır ve herkesin en yakın arkadaşıdır. Luffy  ilk bakışta çok akıllı görünmese de, hareketleri çoğu zaman çocuksu olsa da ve en basit şeylerden kolayca şaşkına dönse de mürettebatı ona bağlıdır. Dünyayı ve olayları basit bir şekilde ele alışı,ani ve doğru kararlar vermesi ile olayların gerisini ve ilerisini görebilen tek kişidir.

Bu karakteristik, bazen basit kafalı genç erkek kahraman, maceraperestin altın kalbi olan Japon mimarisi için ortak bir özelliktir.

Sasuke Uchiha

Sasuke Uchiha

Sasuke, Mikota ve Fugoku Uchiha'nın ikinci ve en küçük oğludur. Ona, bir gün bir Shinobi kadar güçlü olmasını ümit ederek Sasuke Sorutobi'nin adını verirler. Sasuke, Uchiha klanındaki ve köyündeki pek çok kişinin Sasuke'yi ve başarılarından herhangi birini Itachi ile karşılaştıracak doğal bir espirisi olan ağabeyi Itachi'nin gölgesinde büyüdü. Itachi, nadiren Sasuke'nin kendisi gibi iyi bir şinobi olması için yardım da etmiş olsa da...

Sasuke, Konohogokaru'nun Uchiha klanındaki son ayakta kalan üyelerinden biridir. Ağabeyi Itachi'nin klanını öldürmesinden sonra Sasuke, Itachi'yi öldürerek klanının intikamını alma misyonunu üstlenmiş olur.

Abel Nightroad

Abel Nightroad

Peter Abel Nightroad, üçlü kanın ana karakteridir. Sonunda ölmek dahi olsa geçmiş günahlarını ödemek için kimseyi öldürmemek üzere bir söz vermiştir. Abel, bir rahip ve bir Crusnit Vampiri'dir. Yani vampir aynı zamanda Ax Kardinal Catherine tarafından kontrol edilen özel operasyon grubunun bir parçasıdır. Easther adlı genç bir kızla olan karşılaşma, insan ırkı ve vampirler arasındaki mücadeleyi ve hayatta kalmayı belirleyecektir.

Hei

Hei

Hei, siyah saçlı ve koyu mavi gözlü, ince bir adamdır. Bir taşıyıcı olarak çalışırken kurşun geçirmez trençkotu ile yüzünü tamamen gizleyen beyaz pierot maskesini kullanır.

Hells Gate'de meydana gelen olaylardan sonra Hei,  Yi'nin hayatta ve tehlikede olduğunu öğrenmesinin ardından saçlarını normal uzunluğuna getirecek şekilde tıraş eder ve bu tamamen fanlarının isteği üzerine yapılmış, ilerki bölümlerde göze çarpan diğer detaylardan biridir. Black Rapper yüklenici güç kazanmasının ardından sendika ve CIA de dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlar için çalışmakta olan bir karakterdir.

Erwin Smith

Erwin Smith

Resmi bir komutan olarak anılan Erwin Smith, Survey Corp'un 13. Komutanı'dır. Erwin saygın, akıllı ve cesun bir komutandır. Adamları ile derinden ilgilenen ve onun için hayatlarını göz kırpmadan feda edebilecek bir ekipten oluşan Survey Cop'un Komutandır. Erwin, uzun mesafeli düşman izcilik oluşumunu geliştirdi ve geleceği  hakkındaki belirsizlik sonrası 14. Komutan kendi halefi olarak Hange'i seçecek derecede ileri görüşlü ve planlı bir karakterdir.

Zırhlı titanın görünümünü takiben Erwin sağ kolunu, bir titan tarafından ısırıldıktan sonra kaybetmiştir.

Shanks

Shanks

Kırmızı saçlı korsanların kaptanı olan ve Yanko'nun yeni dünyaya hükmeden bir üyesi olan kırmızı saçlı Shanks, Grand Line'ı başarıyla fetheden tek grup olan efsanevi Rooger korsanlarının eski bir üyesidir. 

Özellikle, Luffy'yi korsan yolculuğuna çıkarmak için ilham kaynağı olan korsandır ve yanlışlıkla Luffy tarafından yenilen Gom Gom Mi'yi keşfetmiştir.

Kisuke Urahara

Kisuke Urahara

Urahara, 12. Bölük'ün eski kaptanı ve I.S.R.D'nin başkanıdır. Tejiman Hiyoni Sarugaki'dir. O, Shinigami ürünlerini satan küçük bir marketin bulunduğu insanların dünyasında yaşayan bir Sarukaki'dir.

Kisuke açık tenli ve gri gözlü, uzun boylu saçları dağınık, genellikle rahat, iyimser, neşeli ve mütevazi bir kişilik sergileyen bir karakterdir.

Tokuchi Toua

Tokuchi Toua

Muhtemelen Tokuchi'nin en korkunç özelliği, profesyonel beyzbolu manipüle etmek için kullandığı algısal zekasıdır. Bir beyzbol atıcısı olarak karşı karşıya kaldığı tutucuları, psikolojik olarak manipüle eder ve korkutur. Kendi antagonist takım sahibine, takım antrenörlerine ve rakip takımlara karşı paha biçilmez psikolojik ve entellektüel savaşlar oynamaktadır.

Tokuchi'nin en önemli yeteneği, zihin okuyabilme yeteneğidir.

Aomine Daiki

Aomine Daiki

Taoo Akademi Tokyo'daki bir okul olup MNKD takımında oynadığı bir okuldur. Akademi geçmişinde güçlü bir takım değildir ancak Daiki'nin kurduğu ve seçtiği oyuncularla birlikte artık daha güçlü bir tehdit haline gelmiştir. Katıldıkları yıl ilklerden birini başararak her maç  yüzden fazla puanla skor sayısı aldılar. Final ligine yükseldiler ve final maçında 1 puan farkla kupayı kazandılar. Çok çekişmeli bir sezondu.

L.

L.

L, oldukça gizli ve sadece yardımcısı Watari aracılığıyla dünyayla iletişim kuruyor. Hiçbir zaman yüzünü dünyaya göstermemiştir. Bunun yerine kendisini MT veya W ile çizilmiş büyük harflerle temsil eder.

Japer görev gücünü topladıktan sonra görev kuvvetine, ek bir güvenlik tedbiri olarak kendisini Ryuzuki olarak çağırmalarını talep eder.. Görev gücü gerçek adını asla öğrenmez ve ne manga ne de animede ismi tam olarak belli değildir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları