Sok, iş temposundan dolayı sürekli kızını ihmal etmektedir. Doğum gününde, kızının ısrarlarına dayanamayan woo, onu eski eşinin yanına götürmek için Busan'a gidecek trene bilet alır.

İnsan eti yeme konusundaki tavrınız ne olursa olsun film, iştah açıcı görünüyor...

Busan kenti gizemli bir virüs nedeniyle kaosa sürüklenir. Yetkililer insanları aç zombilere dönüştüren bu salgını kontrol altına almakta zorlanır. Silahlı kuvvetler"de bu salgından dolayı ağı hasar almıştır. Baba ve kızı için tek umut, Busan'a giden hızlı bir trendir.

Sang-ho Yeon"u çoktan yeni Kore yönetmenleri kuşağının en yetenekli sinemacısı ilan etmiş birkaç insan var. Ben, henüz o denli ikna olmuş değilim. Ancak Sang-ho"nun kişiselliği ve zengin görselliği de yabana atılmamalı.

Animatörlükten gelme yönetmen, her tüm çağdaş Asya"lı ustaları gibi manga türlerinden, 60"larınB tür filmlerinden etkilenmiş. Nitekim bir röportajında, bu filmi yapma nedenlerini, 2000'lerde keşfettiği 60'larda piyasaya çıkmış "Yaşayan Ölülerin Gecesi" adlı filmden aldığı ilhama bağlıyor.

Demek ki Zombi Ekspresi'nin temelinde, bir filminde anlattığı 60'lara ait zombi filmlerinin yönetmeni George A. Romero tarzı bir film yapma isteği var.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları