Siyaset dünyasında kendine yer edinmeye çalışan Dr. Kemal Güner, belediye başkan adayı olmak için her yolu denemeye hazırdır. Gerçekçi ve trajikomik bir adaylık hikayesi.

Bu film, gerçekleri iki saatin elverdiği ölçüde eksiksiz bir görüntüyle sunma konusunda, adil bir iş çıkarıyor.

Sessiz sedasız piyasaya giren, seyircinin Covid-19 nedeniyle pek ilgi gösteremediği, oysa Siyad"a göre oldukça başarılı bir politik sinema örneği var elimizde.

Nasipse Adayız, muhalefetin pek seveceği tarzda bir "Başkan adayı"nın öyküsü. Aniden adaylıktan çekilecek başkanın yerine, adaylığını koyan Dr. Kemal, kulislerde yeni bir heyecan dalgası başlatır. En sağlıklı aday, bir çok hastayı hayata bağlayan ve sempatilerini kazanan bir doktor. Ama başkan olması için diğer ağırhastaların da dikkatini çekmeli ve ideal biraday olduğunu kanıtlamalıdır

Ancak, üst kata ulaşabilmesi için, adayların kılı kırk yaran pazarlıklar, imaj operasyonları, bağlamalar, anket dümenleri, ayarlamalar, gecelere katılmalar, kucağa bebek almalar, oy ve iyi ilişki peşinde delidolu bir uğraş.

Siyasi tiyatro...

Küçük ve büyük siyasetin deveranlarını ikbal hesaplarını bütün hararetiyle anlatan trajikomik adaylık Hikayesi. Ercan Kesal'ın bilinen sahiciliğiyle, sıcak üslubuyla.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları