Babaları gözleri önünde öldürülen ikiküçük kardeş tek çareyi İstanbul'a kaçmakta bulur.Tüm aramalarına rağmen koca kentte amcalarını bir türlü bulamazlar.

Zamanının jürilerine göre Kavur, Yeni-gerçekçiliğin ilkelerine ihanet etmiş olmalı.

Kavur merkeze İstanbul"u alarak ülkenin bulunduğu politik atmosferi görselleştirmek adına çok fazla mesai harcıyor. 

Filmin cesur kahramanları caddelerde başıboş dolaşan iki sokak çocuğudur.  Darbe öncesi tüm ülke harap durumdayken, kamera açısı bir fakirhaneye yakınlaşır, kötü sonuçlanan birkan davası bu yeni tanıştığımız aileyi dağıtacaktır.

Cobanlık yaparak geçimlerini sağlayan iki küçük kardeş Yusuf ve Kenan'la tanışırız. Babaları bir kan davasında gözleri önünde kurban gidince tamamen yetim kalan bu iki kardeş, hayatta kalan tek akrabaları olduğunu öğrendikleri amcaları Ali'yi bulmak için adını daha önce duymadıkları İstanbul"a doğru uzun bir yolculuğa çıkarlar.

Bu iki çocuk amcalarını aradıkça İstanbul"un  büyüklüğü ve kirliliği  sebebiyle umutsuzluğa kapılırlar Artık umutları iyice kaybettikleri bir anda yardımlarına Böcek lakaplı bir çocuk yetişir. Bocek, suç dolu İstanbul'un kaderinde suç yazılı olan çocuklarından sadece birisidir, Yusuf ile Kenan"ı da kendi tarafına çekmeyi istemektedir.

İstanbul puşt dolu...

Yusuf ile Kenan jüri üyeleri tarafından zamanında sitem edilecek sosyal bir belge olarak kabul edildi. Resimsel ayrıntılar neden öyle olduğunu açıklıyor.   

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları