Mangaka Hayao Miyazaki'nin Oscar adayı olan Anime filmi Yürüyen Şato'nun asıl hikayesi, Diana Wyne Jones'un usta kaleminden çıkan eğlenceli, macera ve sürprizlerle dolu olağanüstü bir roman uyarlamasıdır.

Fantazi dünyasında İhtişam kelimesi söz konusu olduğunda, Miyazaki hafızamızda kalmaya devam ediyor.

Tokyo'da bulunan Stüdyo Ghibli'deki canlandırmacılar başta kurucu ortaklardan biri Hayao Miyazaki olmak üzere 1986'dan beri çılgınca yaratıcı filmler yapıyorlardı. Stüdyo Ghibli Japon manga çizgi romanları geleneğinden etkilenmiş son derece özgün canlandırma tarzıyla dünyanın her yerindeki seyircinin zevklerini zenginleştirdi.

Hauro no Ugoku Shiro, kendisine yapılan büyünün yarattığı etkileri yok etmeye çalışan genç bir kızın öyküsünü anlatıyor. Sıradan bir genç kız olan Sophia şeytani bir cadı tarafından büyüyle doksan yaşında bir kadına dönüşür. 

Sophia Hatter artık fazlasıyla yaşlanmış ve çevresi tarafından tanınmaz bir görünüme bürünmüştür. Bu yüzden büyük bir umutsuzluğa kapılan ve yaşadığı yeri terk etmek zorunda kalan Sophia, Hawl isimli yürüyen bir şatoda bir büyücünün yanına yerleşir.

Bu Şato'da yaşayan canlılardan biri de Sophia ile aynı kaderi paylaşmaktadır. Aynı amaç etrafında buluşan ikili kendilerine yapılan kara büyünün etkisini birlikte yok etmeye çalışacaklardır. Bu sırada Kalenin dışında patlak veren savaş ülkenin birlik ve beraberliğini tehdit etmektedir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları