Sevdiği iki adamın arasında bir seçim yapmak zorunda kalan Hacer'in hikayesi. Uzun yıllar önce İzmir'e çalışmaya giden Reşat artık geri dönmüştür.

Performanslar, bu kedi/fare oyununu sürükleyici bir deneyime dönüştürüyor.

Ali, zorba ve namussuz çiftlik ağası Muzaffer'i vurup çiftliği de ateşe verir. Kıstırıldığını da anlayınca bulunduğu köyden gizlice kaçar. Yedi yıl önce kocası, İzmir'e çalışmaya giden Hacer'in evine sığınır Kötü bir evlilik geçiren Hacer işinde gücünde evladına bakmaya çalışan, yalnız yaşayan bir kadındır

Çiftlikten kaçarken Jandarma'ların açtığı ateş sonucu sol omuzundan yaralanan Ali saklandığı yerde bayılır kalır. Küçük Hüseyin ise oyun oynarken onu bulur. Hacer, yaralarını sarar. Ali, kan davalılarından kaçtığını söyler. Hüseyin, yıllar önce onları terk edip giden babası olduğunu zanneder

Ali'de Hacer'de, pek renk vermezler.Hatta Hacer ona babası olduğu yalanı söyler.Çocuk mutluluktan havalara uçar. Bir görseniz, gerçekten Ayhan Işık'ın babası olduğunu düşünür. LütfiÖ.Akad Hacer ile Ali"nin aralarındaki yakınlaşmayı büyük bir yönetmenin inceliği ve titizliğiyle dirhem dirhem seyirciye büyük bir sürükleyicilikle verir.

Üç Tekerlekli Bisikletin ilk yirmi dakikası mükemmeldir.Akad başlangıç dakikalarında gerginlik yaratır ve gerçekleşecek aksiyona zemin hazırlar. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları