1972'de çatlak bir komuta birimi, askeri mahkeme tarafından suç işlemedikleri halde cezaevine gönderilir.

80'li yıllarda Tv'de yayımlanan bu mini seride "Hannibal, Faceman, Murdock ve Bay-T'nin hikayeleri" uzun süre anlatıldı ve bizler de keyifle izledik. Renkli karakterleri ve eylemlere dayalı senaryoları karıştıran, 80'ler çocuğunun keyif aldığı bir karakter-komedi dizisidir.

Dört Vietnam gazisi, her hafta sonu farklı durumlarla karşılaşır ve diziye yeni hikayeler eklenirdi. Korkunç ve çözülemeyecek bir durumla karşılaşıldığında kendilerine yardım etmeleri için A-Takımı'nı kiralamaları yeterliydi.

Faceman, bu şovun çekici karakteri. Onunla karşılıklı kahvaltı yapmak ve uzun uzun sahil yürüyüşleri gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Bu tür aksiyon serileri için muhtemel çekici bir lider olarak bayanların da düşünüldüğü bu yapımda üst bir rol üstleniyor.

Bay-T, Faceman kadar nazik ve güler yüzlü değil. Büyük cüssesiyle inanılmaz derecede ikonik bir karaktere sahip Afro-Amerikalı bir asker.

Murdock, tamamen disiplinsiz ve işin ne kadar ciddiyete sahip olduğunun asla farkında olmayan bir karakter. Hayatta nasıl kalabildiği hala takım arkadaşları tarafından anlaşılmasa da işin içine uçan bir araç girdiğinde nasıl ciddi bir kişiliğe dönüştüğüne inanamazsınız. 

J. Smith, tam bir lider. Takımı için neleri feda edebileceğine ilerleyen bölümlerde şahit oluyoruz. Herkes onun komutasında olmak ister.

A-Takımı'nın hikayesi aslında hiç değişmez. Bir çiftçi, küçük bir işletme sahibi ya da maddi durumu olmayan, haksızlığa uğramış birisi de olsanız ekip sizi asla geri çevirmez. 

Bu kült aksiyon yapım, bir grup paralı asker hakkında olsa da derinlik bakımından oldukça yerli yerindedir. Her ne kadar sert patlamalar olsa da, silah sesleri hiç susmasa da filmde kimse yara almaz ve incinmez. Bugünün şartlarına ve standartlarına göre ise oldukça eğlencelidir. Tim, yeri geldiğinde misyonlarını yerine getirebilmek için yalan, hırsızlık ve şiddette kullanabilir. Tim'in her bölüm saldırıya uğramasına rağmen grubun endişe ettiği ve gerildiği asla görülmemiştir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları