Vietnam Savaşı'ının yaratmış olduğu psikolojik etkileri bir türlü üzerinden atamayan Travis Bickle, geceleri taksi şoförlüğü yaparak sürdürdüğü hayatına ve adaletsiz sokaklara karşı sergilediği isyana tanık oluyoruz.

Solo filmlerdeki Travis Bickle gibi sert karakterlerin büyük aktörler tarafından canlandırılması kaliteyi belirliyor. 

Joker'in dünya genelindeki 100 milyon dolar kârı sonrası yapımcıların kırk gün kırk gece bu olayı kutlamalarının ve bunu hayretle karşılamalarının normal olduğunu düşünüyorum. Ancak DC Animation'ın Martin Scorsese klasiklerinden biri olan taksi şoförü Travis Bickle'den ilham aldıklarını açıklamaları da benim gibi fanatiklerin hayretler içerisinde kalmasını normalleştiriyor.

Şimdi asıl dikkat çekmek istediğim konu şu: Joker ve Taksi Driver gibi kültleri hala izlemediniz mi?

Yıl 1976'dır ve New York City'de yaşayan yaklaşık 8 milyon farklı tip'te insan vardır. Travis Bickle bu insanların hepsine, taksisinin kirli penceresinin ardından bakar: Times Meydanı'ndan Park Avenue Güney üzerinden Doğu 13. Sokağa kadar baktığı her yerde insanlar vardır ama Travis'e göre pekala bir filmdeki karakterlerden biri olabilir.

O, dünyayı ticari bir arabanın içinden seyreden yabancılaşmış ve kızgın bir haricidir. Travis, Martin Scorsese filminin, soğuk ve terli bir havale içinde şehir boyunca sürüklenen taksi şoförüdür. Travis'in Dünyasında temiz olan tek şey, vicdanı ve şoför ehliyetidir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları