Araba meraklısı Mahsun, kimsesi olmayan, garip, işsiz ve ilgiye muhtaç bir adamdır. Araba lara olan tutkusunun önüne geçemeyen Mahsun, onları çalar.

Bu Uğurlu'nun en kirli performanslarından biri olabilir.

Evsizler için hayatta kalmak, küçük şehirlere oranla metropol"de daha kolaydır. Bir Derviş Zaim filmi Tabutta Rövaşata, mecburen araba çalan, terk edilmiş balıkçı teknelerinde uyuyan ve bayat ekmek ile hayata tutunan Mahsun adında bir berduşu anlatır.

O filmin sunduğu şefkatli portre sayesinde neredeyse sevimli bir karakterdir. Bakımsız saçı ve sakalı soğuktan etkilenmiş göz hatları ile "Mahsun"neredeyse sosyal açıdan kimsenin muhatap dahi olmak istemeyeceği bir evsizdir.

Ancak, Mahsun toplum tarafından dışlanmış kendisi gibi evsiz arkadaşlarına oldukça da sadıktır. En yakın arkadaşı Zeki soğuktan  öldüğünde bile, mezarının başında şarkılar söyleyip kadehini kaldırıp son şarabını toprağa dökecek kadar da bonkördür.

Çıkma ekmek var mı?

Tabutta Rövaşata alışılageldik kalıpları kıran yenilikçi ve ayrıksı bir kent masalıdır.Öncesinde defalar ca işlenmiş yaygın İstanbul imgesini ters yüz eder.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları