Sakatlanıp kariyerine veda etmiş eski bir futbolcu Sing, eski bir keşişle birlik olur ve Çin'deki Süper Kupa'yı kazanmak için eşi benzeri görülmemiş bir futbol takımı kurar.

Ortalama bir Süper Lig takımı gibi başlar, zamanla Premier Lig takımına evrilir.

Saolin Futbolu komediden çok bir çizgi romana benziyor. Bunu izlerken siz de fark edebilir'siniz, sarı tulum giymiş bir kaleci saatte 160' km hızla gelen topu tek eliyle sıçramadan yakalayabiliyor. Filmin kahramanı Singh bir Şaolin öğrencisidir ve o kadar güçlü bir sol ayağı var ki, bir buzdolabını havaya fırlatabilir. 

Bir anime hayranıysanız bu konsept size tanıdık gelecek.

Yerli kitle pek tanımasa da Stephen Chow, ticari Çin sinemasının enyaratıcı yönetmenlerinden biridir Chow yine zehir gibi bir senaryo ve Tsubasa"dan uyarlanmış bir filmle dönmüş. Onun hemen hemen tüm filmlerinin temel çıkış noktası olan çok zıt kişilikli kahraman motifi burada da egemen.

Shaolin Soccer, Asya kitle komedisinin tüm erdemlerini taşıyarak Netflix"teki yerini alıyor. Yani, son derece iyi çizilmiş karakterleri, düzeysiz komedi anlayışı, sevimli durum komedisi, özellikle Filmin ilk yarısında gülme krizine tutulmamak adeta mümkün değil.

Lütfen sakin olun...

Sonunda ortaya çıkan, elbette incelikli, antolojilere kalacak sanatsal bir film değil. Ama etkileyici ve amaca direk yoldan gitmeyi başaran bir komedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları