Jerry Seinfeld ve üç arkadaşının gündelik hayat hikayelerini izliyoruz.

"Hiçbir şey hakkında her şey."

Olmadık olayları ele alan bir gösteri. Ayrıntılı, eğilimli, tuhaf, gözlemci, havayı koklayıp doğru espriyi önünüze sunan, dört arkadaşın hayatlarında meydana gelen mizahı ve çok da önemli olmayan olayları anlatan bir sit-com.

Yaşadıkları herhangi bir trajedi yoktur. Park alanında, alışverişte veyahut otobüste karşılaştıkları olayları abartılı diyaloglar halinde anlatan, 10 yıl gibi uzun bir süre ekranlarda kalmış üst düzey bir mizahi öykü. Şovun pop-kültürü kendi tarihsel bağlamından bağımsız ve nerede yaşadığınızın ya da hangi döneme ait olduğunuzun hiçbir önemi yok. Seinfeld'e ait hangi bölümü izlerseniz izleyin, küçük bir ayrıntıyla sizleri güldürmeyi başarır.

Sunduğu mizahın ne kadar içten olduğunu göz önünde bulunduracak olursak kendi başına başarılı bir sit-com. Modern şehrin bilindik mizahını ve çağdaş toplum yaşamının en alaycı parçalarını eleştirmek üzerine kurulmuş bir komedi.

Karakterler tam 10 sezon boyunca mizahi derinlik ve mükemmel tutarlılık ile yazılmış. Çok gerçekçi bir görünüme sahip olsa da anlatılanlar tamamen kurgusaldır. Gerçek hayattaki bireylerin can sıkıcılıkları ve hoşgörüsüzlüklerini karikatürize ederek anlattı ve çok sayıda Tv anlatısının yapamadığını tek başına yaparak bunu kendine özgü sunabilen ve kendi şablonunu oluşturan bir yapım olarak hafızalarda kaldı.

Mikro olayların makro anlatımı, mükemmel bir şekilde yapılandırılmış ve yönetilmiştir. Şovun makro düzeydeki kalite unsurları -Jerry'nin stand-up gösterimi olsun, doldurulan ayrıntılı içeriğin küçük ayrıntıları olsun- ve diyaloglardaki ana sahneler ile ahenkler arasındaki uyum, kendi bireysel lezzetini oluşturuyor.

Mükemmel şekilde düzenlenmiş gülünç bir mizah ile dolu. Kendini tekrar etmeden ilerliyor ya da seyirciyi esnetmeden kurtulmayı başarıyor. İster sevilsin, ister sevilmesin televizyon tarihindeki güçlü birçok kombinasyonu tek başına oluşturan ve muhtemelen en güçlü mizaha sahip sit-comlardan birisi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları