16 yaşında İskoç bir genç Jay, sevdiği kadın Rose'u bulabilmek için Amerika'yı baştan başa katedip Batı'ya gitmek üzere yola çıkar.

Amerikan Rüyasının inşasında Batı'ya doğru genişlemenin ne anlama geldiğine ve bedelinin ne olduğuna dair bir anımsama.

Beyaz Şövalye, o güzel prensesi kötü adamlardan kurtarmak ve kendi gelini yapma arayışıyla klasik hikayelerde uzun yıllar boy gösterdi. Ama güzel "prensesin" kurtarılması gerektiğini de kim söyledi? ve bu kendini beğenmiş kurtarıcıyı eşi olarak seçeceğini de kim iddia ediyor?

İyi niyetli şövalye, büyük yel değirmenlerine paslı mızrağını sallamaktan, vasat komedi hikayelerine kadar pek çok filmde asil bir misyona sahip olabilir.Ancak son dönem filmlerinin geniş yelpazesinde kılıcını, zırhını ve gururunu bir kenara bırakmalıdır.

Sakin Batı'da ergen şövalyemiz Amerika sınırlarının tehlikeli arazilerinde prensesi Rose'u kurtarmak isteyen saf bir çiftçidir. Jay'ı "Kurtların bölgesindeki küçük tavşan" olarak tanımlayabiliriz.

Aşk ve Ölüm

Slow West, kelleavcıları, kızılderililer, rahipler, umursamaz yalnız kovboylar, uçsuz bucaksız araziler ile eski batı'yı hatırlatıyor olsa da kara komedi tadında bir Western'dir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları