İstanbul; 90'ların ortaları.Hilmi Topaloğlu, komilik ve garsonluk yapan bir adam olarak büyük hayallerle müzik endüstrisine atılır.

Film, onu kuran iki adam kadar şirket politikalarını da merkeze alıyor.

Meşhur müzik şirketi Prestij"in yükselişini ve düşüşünü anlatan birçok isim oldu. Ancak, Mahsun tüm merak edilenleri içeriden birisi olarak anlatıyor. Kurucuları Hilmi Topaloğlu ve Burhan Aydemir şöhret olmak isteyen onlarca genci, Prestij Plak adı altında toplamayı amaçladı.

İstanbul'da tanışan ve Prestij müziği kuran iki yakın arkadaş, 94'te Tv'nin de etkisiyle kaset satışların da, devrim denilecek sayılara ulaşmayı başardı.

Sonrasında  profesyonel ses, görüntü  ve aydınlatma sistemlerine  harcanan paralarla  birlikte şirketi yeniden tasarladılar ve yeni yeni insanların içeri girip kendilerini kanıtlayabilecekleri bir dünya yarattılar.  Dönemin  de etkisiyle şirketin ünü orman yangını gibi yayıldı. Haluk Levent, Suat Suna ve Alişan gibi gençlerin çıkış noktası haline geldi.

Hayallerinin peşinden koş...

Daha sonra ise  ödenmeyen kira, biriken faturalar ve gözden kaçan vergi dosyaları ile birlikte, 97'nin Ortalarında şirket ve ikili iflas etti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları