Basit bir engebeli yolculuk gezisi, Geronimoların bölgedeki savaş yolunda olması nedeniyle karmaşıklaşır. Posta Arabası içindeki yolcular; sarhoş bir doktor, hamile bir kadın, üzerinde yüklü miktarda para bulunan bir bankacı ve Ringo Kid'dir.

Balkan dünyasında devrim yaratan ve B statüsünden A statüsüne yükseltilen Posta Arabası'nda, vurgu ustalığı ve kalıcı şaheseriyle Batı ikonu John Ford için her şey yeni başlamaktadır. Arizona'dan New Mexico'ya tehlikeli bir yol kat eden ve olağan dışı koşullarla karşılaşan yabancılar grubunun özlü hikayesi Posta Arabası, John Wayne'nin Ford için oynadığı ilk rolü, Ringo Kid'in caydırıcılığını yasa dışı olarak gösterdiği olağanüstü bir performansa sahip.

John Wayne, dışarıdaki çeşitli figüratif ve sözlü anlamda kurtuluş yolunu gösterme vaadinde bulunan Ringo Kid'dir. Bu yüzey seviyesinde temel genellik aslında çok basittir: Geronimo ve Apaçilerin saldırılarını önlemeye çalışan sekiz kişilik bir mürettebat, Tonto güzergahından Landsburg'e kadar olan yollarına sakince devam etmek istemektedirler.

Ringo Kid, bir suçla itham edilir ve hem sahte suçlamaları hem de daha önemlisi babası ve kardeşlerinin intikamını almak için Landsburg'e doğru yola çıkar. Dallas ise bir fahişe olarak ima edilir ve dolayısıyla kendisini ahlaki açıdan stilize eden Tonto'dan ayrılır. Dr. Boone, doktor olmaktan çok sarhoş olmakla ilgilidir. Hatfield, gölgeli bir üne ve sahte bir kimliğe sahip bir kumarbazdır. Lucy, orduda olan kocasına ulaşabilmek isteyen bir eştir. Samuel, alkol ticaretindeki işine geri dönmek ve yeni teklifi değerlendirmek için doğuya geri dönmek istemektedir. Henry, tartışmalı ilişkileri keşfedilmeden ve fark edilmeden kaçmak isteyen bir bankacıdır. Ve Posta Arabası, sürücüleri ile çok farklı hikayeler sunacaktır.

Posta Arabası, vahşi yolculuğuna sıkı sıkıya bağlı olarak devam etse de bu gergin bir plana dönüşecek geniş karakter kararlılığı gibi görünebilir. Başlangıçta filmin temel odağı, Ringo ve Dallas arasında oluşan Posta Arabası romantizmi oldu. Karşılıklı dışlanma yoluyla bir araya getirilirler, bu da fiziksel cazibelerinin birbirlerine doğru acil bir bağ oluşturmasını sağlar.

Posta Arabası'nın otantik engebeli yolu boyunca çölün belirginliği, karakterler için acımasız ve sembolik bir yolculuk halini alır. Burada ruhları ile yalnız kalırlar. Tek bağlantıları kendi küçük gruplarıdır. Geçmişlerini ve geleceklerini tasarlarlar ve bu çizgide ilerlemek için güçlü bir plan hazırlamak zorundadırlar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları