Bir kuyruklu yıldızın dünyanın yakınından geçtiği o gece, yakın dostlar bir akşam yemeği için bir araya toplanmıştır. Gerçekliğin ve ilişkilerin yavaş yavaş kırılmaya başladığını az sonra fark edeceklerdir.

Etki yaratmak için özel efektlere ihtiyaç duymayan, bir yemek masası etrafında hareket eden bir bilim kurgu.

Paralel Evren, bilim kurgu filmlerinin bilinmeyen mütevazi dokunuşlarına sahip bağımsız bir filmdir.

Bir akşam yemeği için bir araya toplanan sekiz inek... Yemekleri keyifli sohbet eşliğinde ilerlemektedir. O gece, bir kuyruklu yıldız dünyanın epey yakınından geçecektir. Ancak bu olağan durum, geceye olağanüstü bir yön de verecektir.

Yemek sırasında yıldızın da etkisiyle elektrikler kesilir. Bu ani aksaklığın üzerine çevrelerine baktıklarında gizemli bir evde ışıkların yandığını fark ederler. Bu tuhaflık, tanık olacakları enteresan olayların da bir habercisidir.

Tüm bunların sebebi bir kuyruklu yıldız mı? Bu güç televizyonları ve cep telefonlarını etkisiz bıraktığında içlerinden biri, buna kuyruklu yıldızın sebep olduğunu söyler. Caddenin karşısında bulunan bir evin ışıklarının yandığını fark eden iki arkadaş evi kontrol etmeye gider. 

Neredeyse tek mekanda geçen bilim kurgu gerilim türüne ait bu bağımsız ve senaryosuz filmin görsel efekt açısından bir şey sunduğunu söylemek mümkün değil, zira film sorguladığı konularla ayakta duran yenilikçi bir yapıya sahiptir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları